REKLAMA

Zakaz jazdy dla TIR-ów w wakacje 2016!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Daily Driver · Dodane: 30 czerwca 2016
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

W okresie wakacyjnym zakaz jazdy dla pojazdów ciężarowych o masie powyżej 12 ton obowiązuje w nieco innych godzinach. Wszystko po to, aby wakacyjna podróż autem przebiegła szybko i sprawnie. Nie od dziś wiadomo, że TIR-y potrafią skutecznie ograniczyć płynność ruchu, głównie na obszarze mniejszych miast.

Wraz z zakończeniem roku szkolnego 24 czerwca, rozpoczął się w Polsce okres wakacji. Zmianie uległy zatem też przepisy dotyczące ruchu pojazdów. Aby ograniczyć powstawanie zatorów na drogach, władze wprowadziły czasowe ograniczenia w ruchu aut m.in. dla pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej DMC powyżej 12 ton.

Zakaz ruchu pojazdów ciężarowych w wakacje 2016

Od piątku 24 czerwca do ostatniej niedzieli przed rozpoczęciem roku szkolnego, w każdy piątek w godzinach od 18:00 do 22:00, w każdą sobotę w godzinach od 8:00 do 14:00 i niedzielę w godzinach od 8:00 do 22:00, w całej Polsce obowiązuje zakaz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton.

obwodnica Marek droga ekspresowa S8

Gdzie szukać informacji o utrudnieniach i korkach na drogach?

Przygotowując się do wyjazdu wakacyjnego autem, warto zwrócić uwagę nie tylko na trasę dojazdu, ale i na warunki drogowe jakie na niej mogą panować bądź ograniczenia w ruchu jakie zostały na niej wprowadzone (remonty, objazdy itp.). Wybierając się w zagraniczną podróż warto także ocenić przejezdność na przejściach granicznych. W tym wszystkim pomocne okażą się serwisy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w tym m.in:

  1. mapa warunków drogowych: http://www.gddkia.gov.pl/pl/21/mapa-warunkow-drogowych
  2. mapa ograniczeń na przejściach granicznych: http://www.gddkia.gov.pl/pl/2436/Mapa-ograniczen-na-przejsciach-granicznych

Warto także pamiętać, że w sytuacji kiedy nie ma możliwości skorzystania z zasobów internetowych, zawsze można skorzystać ze specjalnej, całodobowej ogólnopolskiej Informacji Drogowej GDDKiA 19 111. Pod tym numerem można uzyskać informacje o trasach przejazdu, bieżących utrudnieniach czy warunkach pogodowych.

Zobacz: Od kiedy liczony jest zakaz prowadzenia pojazdów?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności