REKLAMA

Chevrolet Corvette dostępny jako hybryda z napędem eAWD?!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 14 września 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Hybrydowa Corvette’a? Chevrolet planuje wdrożyć jej zelektryfikowaną wersję, wyposażoną w napęd wszystkich kół eAWD. Przewiduje się, że model ten może być nawet hybrydą plug-in, chociaż wybrzmiewają też głosy odrzucające tę koncepcję z uwagi na sportowy charakter auta.

W Stanach Zjednoczonych coraz więcej się mówi o tym, że ikona amerykańskich samochodów sportowych, Chevrolet Corvette, zostanie poddana elektryfikacji. Ma to nastąpić już w obecnej generacji C8 i to przed 2023 rokiem. Ale co równie zaskakujące, model ten może nie być wcale typową hybrydą. A przynajmniej nie będzie nią wprost określany. Wszystko za sprawą specyficznej konstrukcji technicznej, która ma nie jako skupiać się na polepszeniu właściwości trakcyjnych auta, a nie wyłącznie ograniczeniu poziomu emisji spalin.

Innowacyjny napęd eAWD

Według najnowszych doniesień, pierwsza w historii, hybrydowa Corvette będzie miała jeden lub dwa silniki elektryczne umieszczone na przedniej osi. W rezultacie samochód zyska napęd na wszystkie koła, a łączna moc układu napędowego przewyższy tę ze standardowego modelu Stingray. Wiele wskazuje na to, że auto nie będzie jednak sprzedawane jako hybryda. Być może dlatego, aby zminimalizować utratę wizerunku typowo sportowego samochodu. W końcu model ten przez lata walczył o niego z europejską i japońską konkurencją.

Zobacz: Dodge Challenger do kupienia w polskich salonach!

Według magazynu GM-Trucks, wspomniana Corvette będzie sprzedawana jako model wyposażony w system „eAWD”. Uwaga klientów ma tym samym skupić się na samym rodzaju przeniesienia napędu niż na układzie napędowym. Nie jest jednak póki co jasne, czy z technicznego punktu widzenia, model ten będzie hybrydą typu plug-in, ale wydaje się to mało prawdopodobne. Brakuje także informacji, czy samochód ten będzie w stanie pokonywać krótkie odległości wyłącznie na energii elektrycznej. Autorzy tych sensacji twierdzą, że mieli okazję przejrzeć i zweryfikować dokumentację pojazdu, według której system eAWD będzie oferowany w modelach Stingray i Convertible. Co więcej, chociaż układ ten ma pojawić się w roku modelowym 2023, istnieje prawdopodobieństwo, że trafi do aut dopiero w 2024 roku.

Corvette jako hybryda plug-in?

Trzeba jednak zauważyć, że już na początku tego roku, do sieci trafiły informacje sugerujące zastosowanie napędu hybrydowego w Corvette. W marcu ujawniono, że instrukcja obsługi Corvette V8 opisuje bezpiecznik odpowiedzialny za funkcję ostrzegania pieszych o niebezpieczeństwie (czyli o zbliżającym się pojeździe). Jest to ten sam bezpiecznik, który w samochodzie Chevrolet Bolt służy do ostrzegania pieszych o obecności pojazdu. Oznacza to, że być może omawiany wariant eAWD, będzie jednak posiadać całkowicie elektryczny tryb jazdy.

Zobacz: Cadillac CT5-V nie zmieści pod maską silnika 4.2 V8, więc otrzyma motor 6.2 V8!

Model eAWD Corvette nie będzie jedynym nowym wariantem w ofercie. W gamie mają pojawić się inne Corvette’y z napędem hybrydowym. Nawet kolejna odsłona wersji Grand Sport będzie hybrydą, podobnie jak flagowy Zora , który powinien mieć ponad 1000 KM i 1322 Nm momentu obrotowego. Ciekawe tylko ile te auto będą ważyć na tle dotychczasowych modeli.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności