REKLAMA

Opel Insignia GSi po liftingu będzie produkowany w Russelsheim!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Opel · Dodane: 15 września 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Ruszyła produkcja Opla Insignii po liftingu. Wytwarzany w fabryce Russelsheim samochód przeszedł modernizację, która objęła m.in. jego silniki, reflektory i wyposażenie. Co ważne, po liftingu znowu wróciła benzynowa wersja GSi, czyli usportowiona odmian Insignii.

Produkcja flagowego modelu Opla została oficjalnie rozpoczęta. W obecności burmistrza Rüsselsheim, Udo Bauscha i dyrektora generalnego Opla, Michaela Lohschellera, pierwszy egzemplarz odświeżonej Insignii – w wersji Sports Tourer w szarym kolorze Satin Steel – zjechał z linii produkcyjnej w zakładzie produkcyjnym w głównej siedzibie firmy.

Dzisiejszy dzień to dobry dzień dla Rüsselsheim. Z niecierpliwością czekamy na nową Insignię. Model ten z wyjątkowymi technologiami i wydajnymi silnikami zapewni nam nowy impuls. Dzięki nowej Insignii i przyszłym modelom, które wprowadzimy w Rüsselsheim, zakład jako miejsce produkcji ultranowoczesnych pojazdów może liczyć na dobrą przyszłość– zarówno z wydajnymi silnikami spalinowymi, jak i zelektryfikowanym napędem

– powiedział dyrektor generalny Opla, Michael Lohscheller.

Jakie auta będzie produkować fabryka Opla w Russelsheim?

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w zakładzie w Rüsselsheim, oprócz Opla Insignii, od 2021 roku będzie produkowany nowy Opel Astra oraz model dla bratniej marki Groupe PSA – DS Automobiles. Zarówno nowa generacja Astry, jak i model DS Automobiles będą opierać się na nowoczesnej, przystosowanej do elektryfikacji platformie Groupe PSA EMP2.

Zobacz: Opel Insignia GSi po liftingu z nowym silnikiem benzynowym!

Wprowadzony do oferty Opel Insignia po liftingu przeszedł szereg zmian mający poprawić wydajność jego silników oraz komfort podróżowania. To co ucieszyć powinno petrolheadów to fakt, że po liftingu ponownie trafi do oferty sportowa Insignia GSi z nowym, benzynowym silnikiem. Oprócz tego istotną zmianą będą udoskonalone reflektory matrycowe, pozwalające na stałą jazdę na długich światłach.

Zobacz: Jak jeździ elektryczny Opel Corsa-e? Pierwszy test za nami!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności