REKLAMA

Godziny otwarcia trasy W-Z Warszawa

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 6 czerwca 2016
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Zakaz jazdy trasą W-Z w Warszawie w okolicach mostu Śląsko-Dąbrowskiego i Starego Miasta obowiązuje w określonych godzinach. Jest to efekt zbyt dużego ruchu pieszych, który przecina trasę. Aby ograniczyć zatory drogowe na tym odcinku trasy, wprowadzono czasowe ograniczenia w ruchu pojazdów, z pewnymi wyjątkami.

Trasa W-Z (Wchód-Zachód) to pierwsza inwestycja komunikacyjna w powojennej Warszawie, której łączna długość liczy 6760 metrów (od Radzymińskiej do Młynarskiej). Jest to bardzo ważna trasa na mapie drogowej stolicy Polski, jednak od 2012 roku ruch na niej został ograniczony.

Kiedy obowiązuje zakaz jazdy trasą W-Z w Warszawie?

Duży w ruch pieszych w okolicach Placu Zamkowego, przy którym przebiega trasa W-Z spowodował, że Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie wprowadził ograniczenia w ruchu drogowym na tym odcinku. Od poniedziałku do piątku, w godzinach 6:00-10:00 i 15:00-19:00 obowiązuje zakaz ruchu samochodowego na trasie W-Z w kierunku Centrum. Zakaz nie obowiązuje w święta. Pojazdy jadące al. Solidarności w kierunku Pragi Północ, mogą poruszać się całodobowo.

Zobacz: Kto może parkować na kopercie? Nowa karta parkingowa 2016

Kierowcy jadący od strony Dworca Wileńskiego (Pragi) mogą pokonać Most Śląsko-Dąbrowski, ale tuż za nim muszą zjechać pierwszym zjazdem na Wisłostradę.

Kogo dotyczy zakaz jazdy trasą W-Z ?

Zakaz jazdy obowiązuje w wyznaczonych godzinach, ale :

Nie dotyczy sobót, niedziel i świąt, pojazdów komunikacji publicznej, TAXI, służb miejskich, pojazdów jednośladowych i pojazdów MTON (Miejski Transport Osób Niepełnosprawnych), posiadaczy karty parkingowej wydanej na podstawie Art. 8 ustawy Prawo o ruchu drogowym

Warto zapamiętać sobie godziny obowiązywania zakazu (lub dodać powyższy artykuł do zakładek), bowiem Straż Miejska na tym odcinku jest wyjątkowo bezwzględna dla kierowców. Z doświadczenia wiem, że nie ma co liczyć na wyrozumiałość strażników.

Zobacz: Mandat za zdjęcie z fotoradaru straży miejskiej po 1 stycznia 2016 roku

UWAGA!!!

Pamiętajcie, że od 1 stycznia 2017 roku w Warszawie zaczęły znowu działać fotoradary! Miasto dogadało się z GITD (Głównym Inspektoratem Transportu Drogowego) i ominęło sprytnie zapisy uniemożliwiające Straży Miejskiej korzystania z radarów. Teraz musicie uważać, bo w Warszawie jest lub lada moment będzie aktywnych aż 27 urządzeń rejestrujących prędkość pojazdów oraz fakt przejechania przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Oto najnowsza mapa fotoradarów w Warszawie wraz z wykazem ulic, na których stoją te urządzenia:

Zobacz: Fotoradary w Warszawie znowu działają! Oto ich najnowsza mapa!

8
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Daily DriverKasiaum2PanPKLuk Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kasia
Gość
Kasia

Czyli rozumiem, ze od strony al solidarności do Pragi można jeździć całodobowo nie trzeba Zjedzac tylko id strony dw wileńskiego do placu bankowego trzeba zjechać na wislostrade ?

um2
Gość
um2

Drugi urzad?

PanPK
Gość
PanPK

Widze ze zaktualizowaliscie dane. Dzieki

Luk
Gość
Luk

Jadąc w sobotę o 9 ta trasą prywatnie sam. osobowym-mogę jechać czy nie?

Maciek
Gość
Maciek

Na stronie urzędu miasta są godziny 6-10, a u was 6-9 http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/most-l-sko-d-browski-jest-przejezdny

Aktualności