Smog zniknął z nad Krakowa

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 9 listopada 2015
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Stężenie niebezpiecznych dla zdrowia pyłów w Krakowie, odpowiedzialnych za tworzenie tzw. smogu, uległo wyraźnemu zmniejszeniu. To efekt silnych wiatrów i opadów deszczu jakie w weekend przeszły przez miasto i jego okolice.

Według raportu Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska stężenie pyłów PM 10 w Krakowie wyraźnie spadło w niedzielę po południu. W centrum miasta wynosiło ono 25 mikrogramów/m3, w Nowej Hucie 18 mikrogramów/m3, a na Kurdwanowie 25 mikrogramów/m3, podczas gdy dopuszczalna norma to 50 mikrogramów/m3.

Zobacz: Kraków – kontrole składu spalin samochodów

W ubiegłym tygodniu sytuacja wyglądała zdecydowanie bardziej dramatycznie. Stężenie pyłu PM 10 wynosiło od 230 mikrogramów/m3 w Nowej Hucie do aż 260 mikrogramów/m3 na al. Krasińskiego. To właśnie dlatego prezydent Krakowa zaapelował wtedy do wojewody małopolskiego (Millera), o dodatkowe kontrole pojazdów wykonywane przez Policję i ITD dotyczące jakości emitowanych przez nie spalin.

Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego w Krakowie informuje jednak, że w ciągu najbliższych 24-godzin stężenie pyłów PM 10 i PM 2,5 może ponownie przekroczyć dopuszczalne normy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności