REKLAMA

Alfa Romeo Giulia i Stelvio wzywane na akcję serwisową

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: DailyDriver.pl · Dodane: 3 stycznia 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Rusza akcja serwisowa dotycząca samochodów Alfa Romeo Giulia oraz Stelvio wyposażonych w benzynowe silniki 2.0 Turbo i 2.9 Bi-Turbo. Problem jest niewielki, bo wadliwy jest jeden z czujników, ale może stanowić poważne zagrożenie dla użytkowników tych aut, zatem producent rusza z akcję naprawczą.

Już na początku grudnia pojawiły się pierwsze informacje o tym, że Alfa Romeo rozpoczęła akcję serwisową dotycząca modeli Giulia i Stelvio. Włoski koncern potwierdził bowiem problem z jednym czujników, który może doprowadzić nawet do pożaru pojazdu. Akcja naprawcza o numerze 6396 dotyczy wyłącznie benzynowych modeli. Usterka jest niewielka, ale czasochłonna w naprawie. Według naszych informacji naprawa trwa 3 godziny.

Alfa Romeo Giulia i Stelvio – akcja serwisowa

Jak wynika z komunikatów przesłanych do naszej redakcji, FCA Poland S.A. z siedzibą w Bielsku-Białej rozpoczęło kampanię serwisową dotyczą swoich dwóch modeli aut. Okazuje się, że w samochodach Alda Romeo Giulia oraz Alfa Romeo Stelvio może wystąpić wyciek paliwa z czujnika ciśnienia i temperatury paliwa. Problem został wykryty w samochodach, które zostały wyprodukowane w terminie od września 2020 roku do maja 2021 roku.

Zobacz: Test Alfa Romeo Stelvio 2.2 Diesel Q4

Wadliwy czujnik (wraz z przewodem przewód) był montowany w obu jednostkach benzynowych z systemem MultiAir czyli 2.0 Turbo i 2.9 V6 Bi-Turbo, w tym także w topowych modelach z serii limitowanej czyli GTA oraz GTAm. Łącznie kampania serwisowa obejmie w Polsce 588 samochodów. Włoski koncern zadeklarował, że właściciele samochodów zostaną zaproszeni listownie do Autoryzowanych Stacji Obsługi w celu wymiany przedniego przewodu doprowadzającego paliwo wraz z czujnikiem.

Zobacz: Problemy z Audi S8, S8 Plus i A8! Setki aut trafi na naprawę!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności