REKLAMA

Nowa klasa rajdowa Clio Trophy w ERC! Zapłać i jedź!

Autor: Marcin Maksymiuk · Zdjęcia: Toksport WRT · Dodane: 30 stycznia 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Jeśli chcesz wystartować w Rajdzie Polskim lub innym w ramach ERC, to wystarczy, że zapłacisz okrągłą sumę i będziesz mógł ścigać się w Rajdowych Mistrzostwach Europy w nowym pucharze Clio Trophy. Płacisz i otrzymujesz auto, zespól mechaników, opony a nawet paliwo do startu!

 „Arrive and drive” – przyjedź i jedź. Nowa, zyskująca popularność formuła od tego sezonu w Rajdowych Mistrzostwach Europy. Płacąc 85000 € mamy do dyspozycji genialnego hot-hatcha, Renault Clio Rally5, profesjonalna obsługę zespołu Toksport WRT, paliwo, opony a nawet kombinezon. Pakiet obejmuje 5 rund, w tym 77 Rajd Polski!

Jak działa puchar Clio Trophy by Toksport WRT?

Projekt utworzenia klasy markowej Clio Trophy w ERC (Rajdowe Mistrzostwa Europy) powstał dzięki współpracy Renault Sport Racing, zespołu rajdowego Toksport WRT oraz promotora ERC – Eurosport Events. Działa to tak, że Toksport WRT transportuje flotę identycznych samochodów Renault Clio Rally5 gotowych do startów we wszystkich pięciu rundach. Każde auto mieści się w specjalnej strefie parku serwisowego, gdzie są przygotowywane i konserwowane przez zespół ekspertów Toksport WRT. Komplet opon na każdą rundę dostarcza firma Michelin. W kombinezony dla kierowcy i pilota zaopatruje  firma OMP. Kierowcy będą startować w kategorii FIA ERC3.

Rajdowe Renault Clio Rally5 przygotowane przez TOKSPORT WRT do pucharu Clio Trophy w ERC

Przed pierwszą rundą odbędą się testy, na których przejedziemy 100 km po drogach asfaltowych i szutrowych. Nie ma maksymalnego limitu wieku. Dla czterech najlepszych sklasyfikowanych kierowców każdej rundy przewidziane są nagrody pieniężne (4000 €, 2000 €, 1000 €, 500 €). Całość kosztuje 85 000 €. Jeżeli chcecie wystartować, to radzimy się spieszyć ponieważ jest tylko 10 miejsc. Zdobywca tytułu Clio Trophy by Toksport WRT 2021 wygrywa trzykrotny start w Rajdowych Mistrzostw Europy FIA w 2022 r. autem Renault Clio Rally4!

Co otrzymujemy płacąc 85000 €?

Jeśli jesteś w stanie wyłożyć na start w pucharze Clio Trophy ERC równe 85 tysięcy euro, czyli ok. 384 413 zł, to w ramach umowy TOKSPORT WRT zaoferuje Ci:

 1. start w 5 rundach Rajdowych Mistrzostw Europy w klasie Clio Trophy
 2. samochód Renault Clio Rally5
 3. serwis firmy Toksport WRT na wszystkich 5 rundach
 4. 12 opon na każdą rundę firmy Michelin
 5. paliwo
 6. 100 km testów na asfalcie i szutrze
 7. kombinezony OMP dla kierowcy i pilota
 8. opiekę medialną
 9. nagrody pieniężne dla czterech najszybszych sklasyfikowanych kierowców w każdej rundzie (4000 €, 2000 €, 1000 €, 500 €)
 10. dla zwycięzcy pucharu trzykrotny start w Rajdowych Mistrzostw Europy FIA w 2022 r. autem Renault Clio Rally4!

Kalendarz Clio Trophy by Toksport 2021:

 1. Runda 1: 55. Rajd Azorów (Portugalia – szutrer)
 2. Runda 2: 77. Rajd Polski (Polska – szuter)
 3. Runda 3: Rally di Roma Capitale (Włochy – asfalt)
 4. Runda 4: 50. Barum Czech Rally Zlín (Czechy – asfalt)
 5. Runda 5: Rajd Węgier (Węgry – asfalt)

Benoît Nogier – dyrektor Renault Sport Customer Racing, powiedział:

Cieszymy się , że możemy ogłosić nowe trofeum we współpracy z Toksport WRT, doświadczonym zespołem rajdowym. Toksport WRT jako pierwsi wystartowali w Clio Rally5 w FIA ERC, a pomysł trofeum jednego operatora na mieszanej nawierzchni na poziomie europejskim, uzupełniającego krajowe trofea Clio, szybko utorował sobie drogę do zaoferowania uczciwej i niedrogiej konkurencji dla kierowców pragnących poczuć rywalizację. Nagroda ERC 2022 z Clio Rally4 jest również świadectwem naszego zaangażowania w promowanie nowych talentów we wszystkich naszych trofeach. Jesteśmy przekonani, że wielu zawodników przyciągnie wspaniały pakiet FIA ERC w ramach Eurosport Events, Toksport WRT i Renault Sport Racing, które zostaną połączone w 2021 roku.

Serkan Duru – dyrektor Toksport WRT,

Kontynuujemy współpracę z Renault Sport, którą rozpoczęliśmy w 2020 roku, poprzez Clio Trophy by Toksport WRT. Mamy nadzieję, że Renault Clio o równych parametrach, zapewni kierowcom wysoki poziom konkurencji i radości z jazdy. Kierowcy Clio będą mieli okazję wziąć udział w Rajdowych Mistrzostwach Europy FIA i być częścią tych wspaniałych zawodów.

Zobacz: Przelicznik pojemności dla silnika turbo i Wankla w rajdach i wyścigach

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności