REKLAMA

EV Experience 2023 za nami! Oto nasza relacja z tej imprezy!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: PSPA · Dodane: 12 czerwca 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

EV Experience 2023 za nami. Impreza mająca na celu przybliżyć samochody elektryczne zarówno firmom, jak i zwykłym kierowcom, gościła ponad 2000 osób. Postanowiliśmy się wybrać tam i my, bo impreza odbywała się na torze Modlin.

EV Experience to dwudniowe wydarzenie na Torze Modlin, które przyciągnęło ponad 2200 osób zainteresowanych pojazdami elektrycznymi. Pierwszy dzień był skierowany do przedstawicieli firm i instytucji, którzy mieli możliwość przetestowania ponad 70 samochodów elektrycznych. W drugim dniu, otwartym dla publiczności, liczba gości przekroczyła 1300 osób.

EV Experience 2023 – atrakcje dla gości

Podczas wydarzenia odbyło się największe testowanie samochodów elektrycznych w Polsce, gdzie zgromadzono ponad 200 pojazdów, z których ponad 70 przez 10 godzin jeździło na torze. Aby maksymalnie wykorzystać czas jazdy, stworzono 4 tory, na których w krótkich sesjach jeździło od 8 do 12 samochodów. Program EV Experience obejmował specjalnie przygotowane szkolenia z bezpiecznej jazdy w ramach Driving Academy. Na sekcji treningowej o długości 2,4 km (wraz z 250-metrową długą prostą), z 4 płytami poślizgowymi wyposażonymi w 2,5 metrowe kurtyny wodne, zrealizowanych zostało 6 modułów szkoleniowych z wykorzystaniem ponad 40 różnych modeli aut elektrycznych.

EV Experience obejmowało również zlot pojazdów elektrycznych, z udziałem około 200 samochodów, zorganizowany przez EV Klub Polska. Na zakończenie odbyły się wyścigi klubowiczów, w których uczestniczyło 25 kierowców. Impreza była fajnym pomysłem też do spędzenia wolnej soboty z rodziną, bo nie zabrakło foodtracków serwujących smaczne jedzenie. Pobliskie lotnisko było też dodatkową atrakcję dla dzieci, bowiem startowały z niego nie tylko samoloty pasażerskie, ale też i wojskowe.

Kongres Nowe Mobilności 2023

Po EV Experience, kolejnym wydarzeniem w obszarze elektromobilności będzie Kongres Nowej Mobilności, który odbędzie się we wrześniu w Łodzi. Będzie to ważne forum dotyczące zrównoważonej mobilności, na którym omawiane będą różne aspekty elektromobilności, w tym globalna elektromobilność, wyzwania transformacji polskiego transportu, technologie baterii, floty ekologiczne, transport ciężki i technologie wodorowe.

Zobacz: Test Kia EV6 GT

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności