REKLAMA

Hybrydowe Volkswageny Arteon eHybrid i Passat GTE mają problem

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Volkswagen · Dodane: 29 grudnia 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Wykryto problem z akumulatorem w hybrydowych modelach Volkswagena tj. Arteon eHybrid i Passat GTE. Usterka jest poważna, bo w skrajnych sytuacjach może spowodować pożar.

Problemy z autami hybrydowymi nie należą do rzadkości. Niedawno BMW informowało o ryzyku pożaru w hybrydowych modelach tej marki. Podobny problem zgłaszał też Ford w przypadku modeli Kuga i Puma PHEV. Ryzyko samozapłonu wykryto też w hybrydach Lexusa należącego do Toyoty. Problemy dostrzeżono też w samochodach hybrydowych marki Volkswagen, ale w tym przypadku skala jak i zakres sprawy, są znacznie mniejsze.

Hybrydowe Arteon oraz Passat są wadliwe

Jak wynika z informacji, jaką przedstawił Volkwagen, dwa jego hybrydowe modele mają wadę techniczną. Jest ona na tyle poważna, że trzeba było zorganizować akcję serwisową. Okazuje się, że w samochodach niemieckiego producenta, a dokładnie w modelach Volkwagne Arteon eHybrid i Passat GTE (typ: 3C, 3H), które zostały wyprodukowane w Niemczech dostrzeżono problem z akumulatorem. Jak wynika z ustaleń, w autach tych mogło dojść do zamiany dodatniego przewodu akumulatora oraz przewodu prowadzącego do sterownika układu kontroli akumulatora w skrzynce bezpieczników głównych w bagażniku. W rezultacie pomyłka ta może zagrażać wybuchem pożaru.

hybrydowy Volkswagen Passat GTE

Wadliwe samochody zostały wyprodukowane pomiędzy marcem 2020 roku a marcem 2021 roku. Co ciekawe, w Polsce akcja serwisowa obejmuje zaledwie 6 samochodów. Najprawdopodobniej popyt na te modele był znacznie niższy niż w innych krajach, gdzie akcja ma szerszy wymiar. Volkswagen zadeklarował, że właściciele objętych kampanią samochodów będą zapraszani do Autoryzowanych Stacji Obsługi, w celu sprawdzenia obu przewodów podłączonych do skrzynki bezpieczników głównych i, w razie potrzeby, ich zamiany miejscami.

Zobacz: Hybrydowe Toyoty z wadą napędu! 750 tysięcy aut wezwanych do ASO!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności