REKLAMA

Toyota rozszerza listę części zamiennych do starszych modeli

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Toyota · Dodane: 18 sierpnia 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Toyota rozszerza listę części zamiennych dostępnych do kultowych i starszych modeli AE86, Supra A70 i Land Cruiser serii 40. W magazynie Toyoty jest już prawie 200 podzespołów do klasycznych aut tej marki, które uzupełnia w ramach programu GR Heritage Parts Project.

GR Heritage Parts Project to akcja, w ramach której do produkcji trafiają niedostępne obecnie części zamienne do klasycznych, kultowych samochodów Toyoty. Dzięki współpracy z dostawcami Toyota chce pomóc właścicielom tych modeli, którzy nadal chcą cieszyć się jazdą samochodami starszych generacji, dającymi im wciąż wiele radości i przywołującymi fantastyczne wspomnienia.

Części do starych, kultowych modeli Toyoty

Lista części zamiennych jest co jakiś czas rozszerzana. Póki co potrzeby są większe niż możliwości Toyoty, ale obecnie w magazynach GR Heritage Parts Project jest niecałe 200 części różnego typu. W lipcu i sierpniu udostępniono nowe podzespoły do Toyoty AE86 w wersjach Levin i Truneo, Supry A70 oraz Land Cruisera serii 40. W ofercie cały czas są też podzespoły do Supry A80, a także do unikatowego coupe Toyoty 2000GT.

Blisko połowę wszystkich części zamiennych stanowią te dla Supry A70. W sierpniu do oferty dołączyły elementy układu hamulcowego, w tym linka hamulca ręcznego, która występuje w wariantach dla aut z kierownicą po prawej i po lewej stronie. Poszerzono też katalog części zamiennych dla użytkowników Land Cruiserów serii 40. Teraz lista obejmuje 36 różnych pozycji. W ostatniej partii do oferty dołączyły elementy układu wydechowego, zapłonowego, hamulcowego. Do serii 40 kultowej terenówki można zamówić także kierunkowskazy.

Toyota docenia właścicieli aut z rekordowymi przebiegami

Program GR Heritage Parts Project pomaga utrzymać klasyczne auta w dobrym stanie przez lata, chociaż potrzeby są ogromne, a oferta nadal dość wąska. Ciekawostką jest za to fakt, że Toyota postanowiła docenić właścicieli aut, które pokonały znaczne dystanse i zaprasza do dołączenia do Klubu Rekordowych Przebiegów.

Posiadacze samochodów Toyoty z przebiegiem powyżej 200 000 km mogą dołączyć do Klubu, podzielić się historią swojego samochodu w Kronice najdalszych podróży i otrzymać Atrybuty Rekordzisty, specjalne gadżety przypisane do poszczególnych kategorii w klasyfikacji rekordów.

Zobacz: Toyota wzywa do naprawy ponad 18 tysięcy aut w Polsce!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności