REKLAMA

Parujące szyby w Jaguarze I-Pace to wynik awarii! Rusza akcja naprawcza

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Jaguar · Dodane: 30 października 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Jaguar I-Pace ma problem techniczny, którego efektem są parujące szyby. W związku rozpoczyna się w Polsce akcja serwisowa, mające wyeliminować usterkę i przywrócić sprawność autom. Na szczęście skala akcji jest niewielka.

Parujące szyby w samochodzie to problem, który najczęściej daje o sobie znać jesienią lub wiosną. Zalegająca w aucie woda nie może opuścić kabiny, zwłaszcza jeśli niedrożny jest filtr kabinowy. Ale przyczyny parujących szyb są znacznie obszerniejsze. Czasem winny tego jest wadliwy układ ogrzewania, w tym nieszczelna nagrzewnica. Ciekawy problem w tym temacie ma Jaguar w modelu I-Pace.

Parujące szyby w Jaguarze I-Pace

Okazuje się, że w samochodachJaguar I-Pace, które zostały wyprodukowane w latach 2020-2023 w Wielkiej Brytanii, może dojść do awarii podgrzewacza płynu chłodzącego (HVCH), objawiającej się brakiem ogrzewania kabiny pasażerskiej oraz przedniej szyby, co może powodować ograniczoną widoczność, a w konsekwencji ograniczyć pole widzenia kierowcy i zwiększyć ryzyko wypadku.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 7 pojazdów. Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele wszystkich pojazdów sprzedanych na rynku polskim zostali poinformowani o ogłoszonej akcji przywoławczej i konieczności skontaktowania się z serwisem w celu wymiany podgrzewacza płynu chłodzącego (HVCH).

Zobacz: Elektryczny Jaguar I-Pace może się zapalić! Rusza akcja serwisowa

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności