REKLAMA

Elektryczny Jaguar I-Pace może się zapalić! Rusza akcja serwisowa

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Jaguar · Dodane: 26 czerwca 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Jaguar I-Pace musi stawić się do serwisu w ramach akcji naprawczej. Istnieje ryzyko, że na skutek przegrzania jego akumulatora wysokotrakcyjnego, dojdzie do pożaru samochodu. JLR już rozpoczął działania mające na celu wyeliminować problem.

Samochody z napędem elektrycznym najczęściej wzywane są na akcje naprawcze w związku z potencjalnym ryzykiem pożaru. Problemy z chłodzeniem akumulatorów stanowią najpoważniejsze zagrożenie dla użytkowników tych pojazdów. Podobne problemy trapią też niektóre auta hybrydowe, ale z racji mniejszych baterii i lepszego chłodzenia, pojawią się one rzadziej. Obecnie Jaguar wzywa właścicieli modelu I-Pace do serwisów z uwagi na potencjalne ryzyko samozapłonu akumulatora wysokotrakcyjnego.

I-Pace stanie w ogniu?

Spółka Inchcape JLR Poland, będąca przedsiębiorcą z siedzibą w Warszawie, poinformowała Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o potencjalnym problemie występującym w samochodach marki Jaguar I-Pace, wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii w okresie od 2019 do 2024 roku. Istnieje ryzyko wystąpienia przeciążenia termicznego, które może objawiać się dymem lub ogniem pod pojazdem w rejonie akumulatora trakcyjnego o wysokim napięciu.

23

Wbrew pozorom, akcja serwisowa jest całkiem spora. W samej tylko Polce, kampanii naprawczej objętych zostało 252 samochody. Przedsiębiorca zadeklarował, że wszyscy właściciele pojazdów sprzedanych na polskim rynku zostali poinformowani o ogłoszonej akcji serwisowej oraz konieczności skontaktowania się ze stacją obsługi w celu zaktualizowania oprogramowania modułu sterującego energią akumulatora trakcyjnego.

Zobacz: Hybrydy z grupy Stellantis mogą się zapalić! Rusza akcja serwisowa

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności