Kapitalne wyniki sprzedaży Forda Mustanga!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Ford · Dodane: 5 maja 2017
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Ford Mustang to najlepiej sprzedający się samochód sportowy nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale i na świecie! Świetne wyniki sprzedażowe Mustang zanotował także w naszym kraju, będąc najchętniej wybieranym autem sportowym w Polsce. Znaczące wzrosty sprzedaży model ten osiągnął też na ogromnym rynku chińskim.

Jak wynika z informacji zebranych przez IHS Markit, Ford Mustang jest najlepiej sprzedającym się autem sportowym w USA w ciągu ostatnich 50 lat. O ile popularność Mustanga na rodzimym rynku raczej nie dziwi, o tyle ogromne słowa uznania należą się amerykańskiemu coupe za podpój europejskiego rynku samochodowego. W 2016 roku najnowsza generacja Mustanga trafiła w serca 15 335 klientów na Starym Kontynencie. Najbardziej chłonne okazały się rynki w Niemczech, we Francji, Szwecji, Polsce, Czechach, w Rumunii, Finlandii, Grecji i na Węgrzech!

Najlepiej sprzedające się auto sportowe na świecie – Ford Mustang

Z danych IHS Markit wynika, że dzięki wzrostowi sprzedaży w Europie i w kilkunastu innych krajach, Mustang to obecnie najchętniej kupowane sportowe auto na świecie. Łącznie w 2016 roku sprzedano na całym świecie ponad 150 tysięcy egzemplarzy tego modelu.

Globalna sprzedaż tego modelu zwiększyła się natomiast o 6 procent w stosunku do 2015 roku. Popyt poza Stanami Zjednoczonymi wzrósł o 101 procent i wyniósł 45 000 egzemplarzy.

Od Koła Podbiegunowego do Morza Śródziemnego, Mustang otwiera listę najpopularniejszych modeli sportowych w Europie. Klienci na Starym Kontynencie w znaczącym stopniu przyczynili się do udziału w globalnym sukcesie Mustanga. Cieszy się on popularnością w prawie wszystkich grupach wiekowych i jest to nadal tendencja wzrostowa – w ciągu 3 miesięcy 2017 roku najnowsza generacja Mustanga trafiła w ręce 3600 klientów w całej Europie.

– powiedział Roelant de Waard, wiceprezes ds. marketingu i  sprzedaży w Ford Europe.

Pozycję lidera w segmencie aut sportowych Ford Mustang zawdzięcza nie tylko zwiększonemu popytowi m.in. w Niemczech, czy Chinach, ale także świetnym wynikom sprzedaży w mniejszych krajach takich jak Nowa Kaledonia, Gibraltar  czy Bonaire.

Sprzedaż Forda Mustanga w Polsce i w Chinach

Jak zapewne dobrze pamiętacie, Ford Mustang jest także niekwestionowanym liderem sprzedaży wśród samochodów sportowych wszystkich marek popularnych oraz luksusowych oferowanych w Polsce. Z danym które otrzymaliśmy na początku 2017 roku wynika, że od stycznia do grudnia 2016 roku zarejestrowanych zostało w Polsce 506 Mustangów. Więcej na temat sprzedaży Mustanga w Polsce przeczytacie poniżej:

Zobacz: Ford Mustang najchętniej kupowanym autem sportowym w Polsce!

Od momentu uruchomienia sprzedaży w Chinach w 2015 r. ikona amerykańskiej motoryzacji jest najlepiej sprzedającym się samochodem sportowym na największym rynku motoryzacyjnym na świecie. Z danych IHS Markit wynika, że w 2016 roku sprzedaż w Chinach wzrosła o 74 procent.

Ford Mustang popularny na Facebooku

Amerykański Muscle Car cieszy się ogromną popularnością na Facebooku. Do tej pory zyskał ponad 8,4 miliona polubień. Jest dostępny w 140 krajach na wszystkich kontynentach poza Antarktydą. W Europie Ford Mustang jest oferowany do wyboru z benzynowymi silnikami o pojemności 5.0 V8 (421 KM) i turbodoładowaną jednostką  EcoBoost 2.3 R4 (317 KM) z sześciostopniową manualną lub automatyczną skrzynią biegów.

Zdecydowanie większą popularnością cieszy się Mustang GT 5.0 V8, który za niewielkie pieniądze daje możliwość obcowania z widlastym, wolnossącym ośmiocylindrowym silnikiem benzynowym. Piękny dźwięk i ogromna moc czynią z tego auta pojazd niezwykły. Europejskie auta zostały w większości przypadków z takich pięknych silników po prostu wykastrowane. Zobaczcie i posłuchajcie jak brzmi i jak przyspiesza 421-konny Mustang GT! To coś niesamowitego!

Zobacz: Test Ford Mustang 5.0 V8 GT – niesamowita bestia do jazdy na co dzień!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności