REKLAMA

Kierowca Volkswagena ukarany mandatem 10 tysięcy złotych!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Lubuska Policja · Dodane: 2 czerwca 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Nowy taryfikator mandatów jest dużo bardziej surowy niż może się wydawać. Kierowca osobowego Volkswagena został ukarany grzywną 10 tysięcy złotych za szereg wykroczeń jakich się dopuścił. Do tego otrzymał zakaz prowadzenia pojazdów.

Zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku od niemal pół roku stosowane są w praktyce przez policjantów w całej Polsce. Przepisy to jedno, a ich praktyczne wykorzystanie, a przede wszystkim oddziaływanie na piratów drogowych, to drugie. Można śmiało stwierdzić, że mocne uderzenie po kieszeniach kierowców już przynosi rezultaty, w postaci zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Choć w mniejszości, nadal jednak zdarzają się kierowcy, którzy „usilnie” chcą sami przekonać się o dotkliwości tych kar na własnej skórze.

Kierowca popełnił szereg wykroczeń

Taką osobą w ostatnim czasie był 32-letni kierowca osobowego Volkswagena. Mężczyzna nie respektował m.in. znaków ograniczenia prędkości na terenie gminy Krzeszyce. Wykonany przez policjantów pomiar prędkości wskazał 117 kilometrów na godzinę, przy ograniczeniu w terenie zabudowanym do 50 kilometrów na godzinę, co oznacza przekroczenie prędkości o 67 km/h. Nie korzystał przy tym z z pasów bezpieczeństwa, a stan techniczny jego pojazdu pozostawiał wiele do życzenia. To nie koniec listy jego przewinień.

Zobacz: Ucieczka z miejsca kolizji? Nawet 6000 zł mandatu!

Okazało się, że w ogólnie nie powinien od znaleźć się za kierownicą, gdyż nie miał do tego uprawnień. Te zostały mu zatrzymane z powodu wcześniejszych wykroczeń jakich się dopuścił. W policyjnym systemie posiadał on status „4”, co oznacza, że został skierowany wobec niego wniosek o sprawdzenie kwalifikacji. W związku z między innymi, rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego, policjanci przesłuchali mężczyznę na miejscu w charakterze sprawcy wykroczenia. Poddał się on karze 10 tysięcy złotych grzywny oraz zakazowi prowadzenia pojazdów na okres 6 miesięcy. Oczywiście nie mógł on już kontynuować jazdy. Wniosek został skierowany do sądu, który podejmie ostateczną decyzję, co do zakresu i wysokości kary. Jedno jest pewne, walka z nonszalancją i drogowym piractwem weszła na zupełnie inny, znacznie skuteczniejszy poziom!

Zobacz: Dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów niezgodny z Konstytucją!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności