REKLAMA

Obwodnica Marek 2016 – zgoda na budowę odcinka Drewnica-Kobyłka

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 12 stycznia 2016
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Wojewoda mazowiecki wydał zgodę na budowę obwodnicy Marek na odcinku Drewnica-Kobyłka. Nowy fragment trasy należący do drogi ekspresowej S8 będzie liczył 6 km. Co więcej, nowa droga będzie mieć po 3 pasy w każdym kierunku jazdy.

Obwodnica Marek to niezwykłe ważny dla stolicy polski fragment trasy S8. Ta 25 tysięczna miejscowość, granicząca obecnie w sposób bezpośredni z Warszawą, jest zapleczem mieszkalnym dla tysięcy osób pracujących lub uczących się w stolicy.

Zobacz: Dlaczego stacjonarne fotoradary zostały zaklejone folią?

Niestety, w ostatnich tygodniach Marki są dosłownie rozjeżdżane przez setki TIR-ów jadących z północno-wschodnich i wschodnich terenów Polski. Stoją one bowiem na trasie tranzytowej E67, którą co dziennie pokonują kierowcy nie tylko z Polski, ale także Litwy, Łotwy, Ukrainy czy Rosji. Po zakończeniu prac na moście Grota-Roweckiego, mających na celu dostosowanie go do standardów drogi ekspresowej ,zniesione zostały czasowe zakazy jazdy na tej trasie dla pojazdów ciężarowych. Choć niedawno zostały ono w pewnym zakresie przywrócone, to 25-tysięczne Marki nadal są paraliżowane przez ogromny natłok TIR-ów.

Zobacz: Mandat za zdjęcie z fotoradaru straży miejskiej po 1 stycznia 2016 roku

Mieszkańcy Marek i sąsiadujących z nimi miejscowości, takich jak Słupno czy Radzymin, wyczekują z utęsknieniem końca prac nad obwodnicą ich miasta. Zgoda na budowę trasy na odcinku Drewnica-Kobyłka na pewno ich ucieszy. Nowy fragment trasy budowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, oprócz 3 pasów w każdym kierunku jazdy, zostanie wyposażony także w ekrany akustyczne (oby zostały wyznaczone tym razem z głową), odwodnienia i przejścia dla zwierząt. Oprócz tego przebudowane zostaną drogi, które przecinać będzie trasa S8 (droga wojewódzka, powiatowa i gminne).

Zobacz: Odmowa przyjęcia mandatu – co robić dalej?

Wojewoda mazowiecki poinformował także, że na ukończeniu jest postępowanie dotyczące budowy odcinka od Kobyłki do Radzymina. Obecnie trwają prace budowlane na liczącym ponad 2-kilometrowym odcinku obwodnicy Marki-Drewnica

Obwodnica Marek zostanie ukończona w lipcu 2017 roku. GDDKiA poinformowała, że jest to termin bezwzględny, który nie zmieni się.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności