REKLAMA

100 zł łapówki zamiast mandatu za prędkość? Nie udało się!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Policja · Dodane: 15 października 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Zamiast mandatu karnego, czeka go sprawa w sądzie i nawet 10 lat więzienia. Mieszkaniec Podkarpacia przekroczył prędkość zaledwie o 25 km/h, ale zdecydował się wręczyć łapówkę Policjantom w obawie przed punktami karnymi. Niestety (dla niego) policjanci jej nie przyjęli.

Dnia 4 października po  godzinie 23:00 funkcjonariusze drogówki w jednej spod opolskich miejscowości dostrzegli dostawcze Iveco poruszające się z prędkością 75 km/h na obowiązującej „50-tce”. Podjęli czynności, aby zatrzymać i ukarać jego kierowcę. Teoretycznie zapowiadało się, że sprawa skończy się na niewielkim mandacie karnym. Sprawy przyjęły jednak zupełnie inny obrót.

Miał być mandat, była łapówka

Podczas kontroli drogowej, funkcjonariusze wylegitymowali kierującego i dokonali sprawdzeń w systemach informacji policji. Za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym nałożyli na 56-latka mandat i 4 punkty karne, pouczając o prawie do odmowy przyjęcia mandatu. W tym momencie zaczęły się „schody”, bowiem mieszkaniec Podkarpacia próbował przekonać policjantów, że mandat może przyjąć, ale punktów już nie.

Mundurowi zaprosili kierującego do radiowozu, aby sporządzić dokumentację niezbędną do sporządzenia wniosku o ukaranie do sądu. Wówczas, według zeznań policjantów, 56-letni kierowca wyjął 100 złotowy banknot i wsunął go pod notatnik policjanta mówiąc, że

,,to na obiad”

Policjanci zareagowali w sposób zdecydowany. O próbie wręczenia łapówki mundurowi natychmiast zawiadomili przełożonego, a mężczyzna został zatrzymany za nakłanianie funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności służbowych i wręczenia im korzyści majątkowej. Podejrzewany trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia, 56-latek usłyszał zarzut łapownictwa. Czyn ten zagrożony jest karą do 10 lat więzienia.

Zobacz: Odsetki za mandat karny, który wystawiła Policja

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Daily DriverDerek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Derek
Gość
Derek

Niestety (dla niego) policjanci jej nie przyjęli ? jakoś nie potrafietego rozszyfrować czy to jest dobrze czy źle?
z tego co napisaliście wręczył im banknot wskazując że to na obiad – może w podziękowaniu za to że go zatrzymali i przypomnięli o regułach. On nie wręczył im tego banknotru w zamian za odstąpienie od czynności (tak wynika że tego co napisaliście)

Aktualności