REKLAMA

Redukcja punktów karnych będzie niemożliwa!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 28 września 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Kurs obniżający liczbę punktów karnych zniknie z oferty WORD. Nowelizacja przepisów ruchu drogowego ma uniemożliwić redukcję punktów karnych. Biorąc pod uwagę fakt, że wzrośnie też maksymalna liczba punktów karnych możliwych do nałożenia na kierowcę, oznacza to spore problemy dla kierowców.

Idą ciężki czasy dla kierowców, zwłaszcza tych lekceważących przepisy ruchu drogowego. Od 1 grudnia drastycznie wzrosną mandaty za przekroczenie prędkości. Jeśli kierowca przekroczy prędkość o co najmniej 30 km/h ukarany zostanie mandatem w wysokości min. 1500 zł. I nie będzie znaczenia czy wykroczenie miało miejsce w obszarze zabudowanym czy poza nim. Do tego wysokość grzywny za wykroczenie wzrośnie z 5 000 zł do nawet 30 000 zł, a za uszkodzenie innego auta Policjant będzie mógł wystawić nawet 1500 zł mandatu. A to tylko cześć „nowości”, które mają obowiązywać od 1 grudnia 2021 roku.

Nie będzie można zredukować punktów karnych kursem w WORD

Kolejne zmiany dotyczą m.in. punktów karnych. Punkty karne zgromadzone na koncie będą wpływały na wysokość polisy OC. Ale nie będą się kasowały po roku, a dopiero po dwóch. Są już nawet propozycje, aby okres ten obowiązywał od momentu opłacenia mandatu, aby zmusić kierowców do szybkiego regulowania kar. Po zmianach za naruszenie przepisów ruchu drogowego kierowca będzie mógł dostać też nawet 15 punktów karnych czyli o 5 punktów więcej niż jest to obecnie. Nie zmieni się za to limit punktów karnych, który wynosi 21 pkt w przypadku świeżych kierowców (prawo jazdy do 1 roku) i 24 pkt w przypadku starszych stażem osób.

Jednak sporym problemem dla kierowców będzie brak możliwości redukowania punktów karnych w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego (WORD). Do tej pory można było raz na 6 miesięcy zredukować 6 punktów uczestnicząc w płatnym (350 zł) kursie „uświadamiającym”. Mając punkty karne na koncie, warto już teraz rozważyć wzięcie w nim udziału póki jeszcze można.

Zobacz: Niezapłacony mandat – czy grozi za to wpis do KRD?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności