REKLAMA

Niterra przedłuża współpracę ze Scuderia Ferrari

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Ferrari · Dodane: 28 marca 2024
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Jako wieloletni oficjalny dostawca Scuderia Ferrari, zespołu wyścigowego Formuły 1, firma Niterra, specjalizująca się w zapłonie i elektronice samochodowej, przedłużyła współpracę z włoską marką, ikoną Królowej Motorsportu.

Przez niemal trzy dekady Niterra dostarczała iskrę dla legendarnych czerwonych bolidów wyścigowych, przyczyniając się do zdobycia przez zespół sześciu tytułów mistrza kierowców i ośmiu tytułów konstruktorów. Jako dostawca najwyższej klasy rozwiązań, firma jest znana z zaangażowania w sporty motorowe i ich rozwój. Kontynuacja ścisłej współpracy Nittera z najstarszym i odnoszącym największe sukcesy zespołem Formuły 1 będzie miała na celu m.in. dostarczanie dostosowanych do indywidualnych potrzeb technologii zapłonowych oraz najnowszych osiągnięć w dziedzinie specjalistycznej wiedzy.

Ferrari przedłuża współpracę z Niterrą

13 lutego 2024 roku Ferrari zaprezentowało SF-24 – auto, które weźmie udział w tegorocznych Mistrzostwach Świata Formuły 1. Samochód prowadzony będzie przez Charlesa Leclerca i Carlosa Sainza, w  szóstym dla Leclerca i czwartym dla Sinza sezonie z zespołem Scuderia Ferrari.

Cieszymy się z kontynuacji naszej wieloletniej współpracy ze Scuderia Ferrari – ta nazwa uosabia wszystko, co jest tak ekscytujące w wyścigach Formuły 1. W ciągu prawie 30 lat z tym kultowym zespołem udało nam się opracować przełomowe technologie zapłonu, które przyniosły bezpośrednie korzyści zarówno naszym produktom w sektorze OE, jak i Aftermarket. Z niecierpliwością czekamy na dalszą współpracę i kolejne wspólne sukcesy

– komentuje Damien Germès, President & CEO Niterra EMEA GmbH, Regional President EMEA oraz Corporate Officer of the Global Headquarters w Japonii. Mistrzostwa Świata Formuły 1 w sezonie 2024 roku rozpoczęły się 29 lutego w Sakhir w Bahrajnie i zakończą się 8 grudnia,  po 24 etapach, w Yas Marina w Abu Zabi. Zespół Niterra jest dumny z faktu, że może być częścią kolejnego ekscytującego rozdziału dla zespołu Scuderia i życzy mu wielu sukcesów w nadchodzącym sezonie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności