REKLAMA

Mazda MX-5 kończy 30 lat! Oto jubileuszowa jej wersja!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Mazda · Dodane: 19 lutego 2019
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Mazda MX-5 ma już 30 lat i z tej okazji japoński koncern przedstawił jej jubileuszową wersję. Co ważne odmiana ta została pokazana na trwających obecnie targach Chicago Auto Show, tych samych, na których debiutowała w 1989 roku pierwsza jej wersja.

Mazda MX-5 zadebiutowała w 1989 roku podczas Chicago Auto Show. Z miejsca podbiła serca i portfele kierowców z całego świata. Przez 30 lat łącznie sprzedano ponad milion egzemplarzy MX-5. Kluczem jej sukcesu była atrakcyjna cena, niska masa oraz prowadzenie dające prawdziwą radość z prowadzenia auta z otwartym dachem. Przez te 30 lat praktycznie nic się pod tym względem w MX-5 nie zmieniło! W końcu nawet dziś trudno o drugie, tylnonapędowe auto dające taka frajdę z z jazdy po zakrętach za takie pieniądze. Mazda świętując 30-lecie modelu MX-5 przygotowała specjalną, limitowaną do 3000 sztuk serię. Co zatem kryje MX-5 30th Anniversary Edition? 

Mazda MX-5 na 30 urodziny!

Mówiąc najprościej, jubileuszowa Mazda MX-5 nie wyróżnia się w sposób szczególny swoimi możliwościami technicznymi na tle dotychczasowej wersji. Korzysta za to z tego wszystkiego, co ma do zaoferowania najlepszego. Unikatowy jest na pewno jej pomarańczowy lakier Racing Orange, który świetnie komponuje się z felgami wykonanymi z kutego aluminium (Rays ZE40 RS30), zaprojektowanymi wyłącznie dla MX-5. Oprócz tego każda Mazda MX-5 30th Anniversary Edition posiada: 

  1. plakietkę okolicznościowa z okazji 30-lecia modelu (z numerem seryjnym)
  2. pomarańczowe zaciski hamulcowe, pomarańczowe akcenty kolorystyczne na fotelach, tapicerce drzwi bocznych, tablicy wskaźników i lewarku zmiany biegów
  3. fotele Recaro z pomarańczowymi przeszyciami
  4. amortyzatory Bilstein (tylko w modelach z ręczną skrzynią biegów)
  5. zaciski hamulcowe Brembo na przednich kołach (w kolorze pomarańczowym)
  6. zaciski hamulcowe Nissin na tylnych kołach (w kolorze pomarańczowym)
  7. system nagłośnienia Bose® (AudioPilot™2) z 9 głośnikami
  8. Apple CarPlay® oraz Android Auto™ (na wybranych rynkach

Ale to nie znaczy, że jubileuszowa Mazda MX-5 wyróżnia się obecnie tylko wyglądem. Niedawno model ten przeszedł istotną modernizację, w wyniku której m.in. wzmocniono jej silniki! I to solidną porcją mocy, zwłaszcza w 2-litrowym silniku, co istotnie poprawiło i tak świetne osiągi Mazdy MX-5 (testowany przez Nas egzemplarz MX-5 sprzed modernizacji był znacznie szybszy niż deklarował to producent!).

Teraz za niecałe 99 tys. zł możecie nabyć kabriolet, który rozpędza się 0-100 km/h w 6,5 sekundy! A przy tym posiada też tylny napęd i szperę, gwarantujące typowo sportowe wrażenia zza kierownicy. Więcej na ten temat przeczytacie w poniższym artykule:

Zobacz: Mazda MX-5 dostała nowe i mocniejsze silniki!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności