REKLAMA

BMW musi wymienić wadliwe maglownice w serii 3 G20, X3 G01 i X4 G02

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 13 grudnia 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

BMW od wielu lat ma problemy z maglownicami. Obecnie znowu musi wymienić przekładnie kierownicze w aż 3 modelach aut: BMW serii 3 G20, BMW X4 G02 i BMW X3 G01. Wada fabryczna zagraża bezpieczeństwu, dlatego rusza akcja serwisowa.

Nie da się ukryć, że maglownice BMW to jedne z najbardziej zawodnych na rynku. Od lat do naszego redakcyjnego warsztatu trafiają BMW borykające się z przedziwnymi awariami przekładni kierowniczej. Stukająca albo trzeszcząca maglownica w BMW w BMW 3 F30 czy BMW 5 G30 to problem z jakim borykają się często auta z przebiegami poniżej 20 tys. km! Z tego powodu tak popularna stała się regeneracja maglownicy w BMW, z uwagi na fakt, że oryginalna kosztuje ponad 10 tys. zł. Niestety, mimo upływu lat, BMW nadal boryka się ze źle działającymi przekładniami.

Wadliwe maglownice BMW G20, BMW G01 i BMW G02

BMW Vertriebs GmbH Oddział w Polsce poinformował nas o potencjalnych problemach z trzema modelami samochodów marki BMW: seria 3 (G20), X3 (G01) i X4 (G02), wyprodukowanymi w Niemczech. Problem dotyczy śrub łączących silnik elektryczny z obudową przekładni kierowniczej, które mogą być nieprawidłowo zamocowane. Taka sytuacja może prowadzić do poluzowania całego silnika elektrycznego, co z kolei może skutkować zablokowaniem przekładni kierowniczej.

Zobacz: Uszkodzona maglownica BMW – objawy i regeneracja

Kampanią naprawczą objętych jest łącznie 6 pojazdów na polskim rynku. BMW Vertriebs GmbH Oddział w Polsce zobowiązał się do podjęcia działań w celu skontaktowania się z właścicielami samochodów objętych kampanią. Właściciele zostaną poinformowani o konieczności wizyty w warsztacie celem wymiany przekładni układu kierowniczego w celu wyeliminowania potencjalnych zagrożeń związanych z nieprawidłowym mocowaniem śrub. Sytuacja jest dość dziwna, bo skoro wadliwe są śruby, to czemu wymieniać należy całe przekładnie?

BMW serii 3 G20

W celu uzyskania dodatkowych informacji dotyczących kampanii serwisowej, BMW Vertriebs GmbH Oddział w Polsce udziela informacji pod następującymi danymi kontaktowymi:

  • Adres: ul. Wołoska 22 A, 03-675 Warszawa
  • Numer telefonu: 022 279 71 00

Ważne jest, aby właściciele objętych pojazdów skontaktowali się z BMW Vertriebs GmbH Oddział w Polsce jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe instrukcje dotyczące procedury wymiany przekładni kierowniczej i upewnić się, że ich pojazdy są bezpieczne do użytku.

Zobacz: Mazda CX-60 ma spore problemy! Rusza akcja serwisowa

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności