REKLAMA

Citroeny Spacetourer wyjechały z fabryki bez katalizatorów!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Citroen · Dodane: 8 października 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Producent zapomniał zamontować katalizatorów w samochodach? Citroen Spacetourer może nie mieć katalizatora w układzie wydechowym. Francuski koncern nie opisuje przyczyny tego problemu, ale wzywa już wadliwe auta na akcję serwisową.

Przedsiębiorca Citroen Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie, powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w samochodach marki Citroen Specetourer został zamontowany układ wydechowy bez wymaganego tłumika katalitycznego czyli katalizatora, co powoduje, że spaliny nie są oczyszczane prawidłowo, negatywnie wpływając na środowisko. Niestety producent nie podał, o którą dokładnie wersję silnikową chodzi, dlatego warto skontaktować się w tej sprawie ze swoimi dilerem.

Akcja nie ma charakteru masowego o czym świadczą liczbą. Na polskim rynku kampania serwisowa obejmie tylko 10 samochodów.  Jak poinformował polski oddział Citroena, każdy właściciel modelu Spacetourer objęty akcją przywoławczą zostanie powiadomiony o konieczności zgłoszenia się do autoryzowanych serwisów w celu przeprowadzenia stosownej naprawy.

Zobacz: Z Porsche Cayenne może wyciekać paliwo! Rusza akcja serwisowa!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności