REKLAMA

Wypożyczalnia SIXT zamówi 250 tysięcy aut od Stellantisa

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 23 stycznia 2024
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Sieć wypożyczalni samochodów SIXT zamówi do 2026 roku nawet 250 000 aut należących do grupy Stellantis. Klienci będą mogli liczyć na pojazdy takich marek jak Peugeot, Alfa Romeo, Jeep a nawet Maserati.

Dostawca usług mobilności premium SIXT i Stellantis, jeden z wiodących światowych producentów samochodów, ogłosili zawarcie umowy o wartości wielu miliardów euro, na mocy której SIXT zakupi do 250000 pojazdów do swojej floty wypożyczalni samochodów w Europie i Ameryce Północnej w ciągu najbliższych 3 lat. Pierwsze dostawy odbędą się już w pierwszym kwartale 2024 roku i będą kontynuowane przez cały rok.

Jakie auta będzie mieć wypożyczalnia SIXT?

Klienci wypożyczalni SIXT będą mieli do wyboru szeroką gamę samochodów wielokrotnie nagradzanych marek Stellantis, do których należą Alfa Romeo, Chrysler, Citroën, Dodge, DS Automobiles, Fiat, Jeep, Lancia, Opel, Peugeot, Ram, Vauxhall i Maserati. Dostawy dla SIXT obejmą modele z różnych segmentów, od samochodów miejskich po SUV-y, vany i minivany (w tym pojazdy 7- i 9-osobowe), a także pełną gamę rodzajów napędu (w tym samochody elektryczne), wyposażone w najnowsze innowacje w zakresie oprogramowania i infotainment.

Zobacz: Stellantis inwestuje w akumulatory sodowo-jonowe

Konkretne ilości w zamówieniu, skład zamówień, daty dostaw, a także ilości już zaplanowane na 2024 r. mogą być elastycznie uzgadniane między obiema firmami, biorąc pod uwagę charakterystykę floty i popyt. Ponadto, Stellantis i SIXT ocenią potencjalne możliwości partnerskiej współpracy w pozostałych regionach świata, przy wsparciu Mobilisights, firmy należącej do Stellantis oferującej dane jako usługę (DaaS), która dostarcza i opracowuje pakiety danych do tworzenia i licencjonowania innowacyjnych produktów, aplikacji i usług typu business-to-business, które zostaną udostępnione SIXT. Wraz z rozpoczęciem dostaw przez Stellantis, liczba połączonych pojazdów we flocie wypożyczalni SIXT znacznie wzrośnie, a w rezultacie SIXT będzie w stanie uzyskać dostęp do danych telemetrycznych swojej floty – liczby pojazdów, poziomu paliwa i przebiegu – po zwrocie pojazdu. Umożliwi to SIXT optymalizację operacji w oddziałach, zapewniając jeszcze szybsze przetwarzanie danych i jeszcze większą dostępność pojazdów dla klientów.

Zobacz: Test Alfa Romeo Tonale Hybrid

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności