REKLAMA

Foteliki samochodowe Britax Romer DUALFIX – poważne problemy

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Britax Romer · Dodane: 26 czerwca 2018
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Foteliki samochodowe Britax Römer DUALFIX są wadliwe i zostały objęte akcją serwisową. Okazuje się bowiem, że pewien ich element może zagrażać bezpieczeństwu w trakcie jazdy. Producent wzywa właścicieli wadliwej partii fotelików do wymiany ich na nowe, oczywiście nieodpłatnie.

Fotelik samochodowy to kluczowy element dotyczący bezpieczeństwa dziecka w podróży. Jego rola jest tak duża, że o konieczności jego stosowania stanowią nawet przepisy polskiego prawa. Problem pojawia się w chwili, gdy próbujemy wybrać właściwy model dla swojego dziecka. Nawet uznani producenci potrafią bowiem popełniać błędy, mogące mieć katastrofalne skutki dla bezpieczeństwa naszych pociech. Nie każda firma informuje jednak o tym swoich klientów licząc na to, że ewentualne błędy konstrukcyjne ich fotelików, nie zostaną nigdy zauważone. Ale czy przyznanie się do błędu źle świadczy o producencie? Oczywiście, że nie. Im szybciej producent zareaguje na problem i go rozwiąże, tym szanse na uniknięcie tragedii są większe. A firma, która kontroluje jakość swoich produktów nawet po ich sprzedaży, zasługuje na wyróżnienie. Przyznanie się do błędu to w końcu najtrudniejsza rzecz dla Nas jako ludzi.

Akcja serwisowa na foteliki Britax Römer DUALFIX

Dziś na ostrzu noża jest niemiecki producent fotelików Britax Römer Kindersicherheit GmbH z siedzibą w Niemczech. Powiadomił on Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Polsce , że w fotelikach Britax Römer DUALFIX sprzedawanych między 3 listopada 2017 r., a 22 marca 2018 r. jeden z zastosowanych elementów może nie spełniać wymogów, co może mieć wpływ na bezpieczeństwo użytkowania. Zdaniem przedstawicieli firmy, wadliwy element tego fotelika nie był używany w żadnym innym produkcie Britax Römer.

Wadliwy fotelik samochodowy Britax Romer DUALFIX

Niemiecki przedsiębiorca zlokalizował problem i zapewnia, że do tej pory nie otrzymał żadnych informacji na temat wypadków związanych z potencjalnie wadliwym elementem. Nie zamierza jednak ryzykować i wzywa właścicieli wadliwej serii fotelików do bezpłatnej ich wymiany na nowe. Udostępnił także narzędzie na swojej stronie internetowej do szybkiej weryfikacji fotelika pod kątem tego, czy posiada on wadliwą część. Wystarczy skorzystać ze strony : https://www.dualfix-check.com/.

Zobacz: Prawidłowe przewożenie dzieci w fotelikach – wiek, waga, wzrost dziecka

 

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
daddy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
daddy
Gość
daddy

ja sie mocno zastanawiam miedzy Recaro Privia, Maxi Cosi Cabriofix oraz Romerem Baby Safe. Bo ten wadliwy Britax to jest chyba RWF i nie mozna go uywac od narodzin dziecka tylko pozniej

Aktualności