REKLAMA

Opel promuje regenerowane części i sadzi drzewa z klientami?!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 23 marca 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Opel uważa, że regenerowane części, które ma w swojej ofercie, przyczyniają się nie tylko do obniżenia kosztów naprawy aut, ale i do ochrony środowiska, poprzez ograniczenie zużycia materiałów i energii. W odniesieniu do tego ostatniego, rozpoczął nawet specjalną akcję, mając na celu odbudowę lasów (drzewostanów) w Afryce.

Opel ma całkiem bogatą i rozbudowaną ofertę dotyczącą serwisu i napraw swoich samochodów. Od wielu lat umożliwia klientom przeprowadzenie naprawy z wykorzystaniem regenerowanych fabrycznie, oryginalnych części zamiennych. Wybierając takie rozwiązanie klienci mogą nie tylko ograniczyć koszty naprawy swojego samochodu, zachowując wysoką jakość oraz gwarancję na części, ale również przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego. Tak przynajmniej twierdzi Opel.

Regenerowane części marki Opel

Nowa akcja marketingowa Opla, przybrała nowy chrakter. Każdy klient, który podczas wizyty w ASO Opla zdecyduje się na użycie do naprawy auta fabrycznie regenerowanych części zamiennych, może teraz przyczynić się do zasadzenia jednego drzewa (www.my-tree.com/pl/opel/#projects), a tym samym wesprzeć rewitalizację lasów namorzynowych w Senegalu oraz ochronę środowiska naturalnego w Afryce. Nadmierny wyrąb, susza i budowa infrastruktury przyczyniły się do zniszczenia 25% lasów namorzynowych, znajdujących się w Senegalu. Dzięki inicjatywom takim jak ta organizowana przez markę Opel udało się przywrócić ponad 10 000 hektarów lasu.

Zobacz: Auto części – gdzie i jak kupić części do samochodu?

Jak przekonuje Opel, regenerowane oryginalne części zapewniają szereg korzyści. Wybór części zamiennych, które mogą zostać zregenerowane i wykorzystane ponownie pozwala zaoszczędzić nawet do 80% surowców i do 50% energii potrzebnych do ich wytworzenia, co przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego. Ponadto takie części zamienne są nawet 40% tańsze od fabrycznie nowych, co pozwala klientom na obniżenie kosztów obsługi i napraw samochodu.

Jakość części regenerowanych

Regeneracja podzespołów odbywa się w znacznym stopniu poprzez wymianę zużytych ich elementów na fabrycznie nowe. Części i zespoły regenerowane podlegają identycznym testom jakościowym, jak oryginalne części zamienne. Większość oferty to części i zespoły do napraw mechanicznych pojazdów, ale asortyment jest stale poszerzany między innymi o części elektroniczne. Zregenerowane części są sprawdzane, testowane i dopuszczane do sprzedaży przez ekspertów marki Opel oraz są objęte taką samą gwarancją jak części fabrycznie nowe. Klient więc, otrzymuje produkty najwyższej jakości w atrakcyjnej cenie.

Zobacz: Regeneracja filtra DPF – na czym polega i ile kosztuje?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności