REKLAMA

Ford najbardziej innowacyjną marką o dużym wolumenie sprzedaży

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: DailyDriver.pl · Dodane: 19 lipca 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Ford został uznany za najbardziej innowacyjna markę wśród producentów wysokowolumenowych. Nagroda została przyznana przez Centrum Zarządzania Motoryzacją oraz niemiecki oddział firmy PricewaterhouseCoopers GmbH. Jakie innowacje Forda  zostały wyróżnione tą nagrodą?

Ford zdobył tytuł „Najbardziej innowacyjnej marki o dużym wolumenie sprzedaży 2023” w konkursie AutomotiveINNOVATIONS, który odbywa się rocznie. Wyróżnienie zostało przyznane przez Centrum Zarządzania Motoryzacją oraz niemiecki oddział firmy PricewaterhouseCoopers GmbH po analizie innowacji zgłoszonych przez 29 globalnych koncernów motoryzacyjnych, reprezentujących ponad 80 marek. W procesie analizy 1088 innowacji, Ford uzyskał wynik 91,2 punktów, co pozwoliło mu wyprzedzić Volkswagen (82,0 punktów) i Toyotę (64,6 punktów), które zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Nagrodzone innowacje Forda

Sukces Forda był wynikiem wprowadzenia systemu BlueCruise, zaawansowanego asystenta kierowcy, który umożliwia jazdę autonomiczną na poziomie 2 bez konieczności trzymania kierownicy, a który został dopuszczony do użytku na odcinkach autostrad w Wielkiej Brytanii. System Pro Trailer Hitch Assist, ułatwiający holowanie przyczepy, dostępny w modelu F-150, również został wyróżniony.

Dodatkowo, nawigacja SYNC 4, oparta na przetwarzaniu danych w chmurze, zainstalowana w modelu Focus, przyniosła Fordowi pierwsze miejsce w kategorii „Connected Car Services”, a firma zajęła także drugie miejsce w kategoriach „Electric Drive” oraz „Interface and Connectivity”. Silke Seitz, dyrektor Digital Products Europe w Fordzie, odebrała nagrodę w imieniu firmy. Wyraziła dumę z uznania innowacyjności Forda, podkreślając, że firma od lat wprowadza innowacje, dostarczając klientom nowoczesne pojazdy i rozwiązania techniczne. Prof. dr Stefan Bratzel, dyrektor centrum, zaznaczył, że Ford jest najbardziej innowacyjną marką o dużym wolumenie sprzedaży od 2014 roku i docenił wysoką równowagę innowacyjnych atutów w najważniejszych obszarach technologicznych. Nagrody zostały wręczone podczas uroczystości we Frankfurcie nad Menem 13 lipca 2023 roku, a organizacja świętowała 11. rocznicę nagradzania innowacji w branży motoryzacyjnej.

Zobacz: Test Ford Focus ST Track Pack

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności