REKLAMA

Puma ST z silnikiem 1.0 EcoBoost już w Polsce! Sprawdziliśmy ile kosztuje!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Ford · Dodane: 5 lipca 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

W Polsce dostępny jest już Ford Puma ST X 1.0 EcoBoost 170 KM z automatyczną skrzynią biegów Powershift. Tym samym rozszerza on gamę modelu z popularnym znaczkiem Sports Technologies (ST), bo dotychczasowa Puma ST 1.5 EcoBoost 200 KM jest sprzedawana równolegle.

Ford Puma ST X Powershift to dodatek do linii modelowej, stworzony dla kierowców poszukujących sportowych wrażeń, aloe jednocześnie zwracających uwagę na niskie zużycie paliwa w mieście oraz komfort oferowany przez automatyczną skrzynię biegów. Samochód jest wyposażony w najmocniejszą wersję wielokrotnie nagradzanego silnika 1.0 EcoBoost, który korzysta z technologii mild hybrid o napięciu 48 woltów. Celem tej technologii jest poprawa wydajności, zmniejszenie zużycia paliwa (średnio 6,3 l według procedury WLTP) oraz zwiększenie momentu obrotowego.

Ford Puma ST 1.0 EcoBoost – jaką moc i osiągi oferuje?

Moc 170 koni mechanicznych jest przekazywana przez 7-biegową dwusprzęgłową automatyczną skrzynię biegów Powershift. Skrzynia ta została specjalnie zmodernizowana dla tego modelu, aby zapewnić odpowiednio dużą dynamikę, jak i codzienną użyteczność przy niskim zużyciu paliwa. Nowa zelektryfikowana Puma ST osiąga prędkość 100 km/h w 7,4 sekundy, co oznacza 0,7 sekundy różnicy w porównaniu do wersji z 1,5-litrowym silnikiem o mocy 200 KM. Zapewne przy wyższych prędkościach różnica w osiągach będzie znacznie większa, ale w codziennej eksploatacji miejskiej dynamika ma być podobna.

Ford Puma ST 1.0 EcoBoost posiada automatyczną skrzynię biegów. Dla wielu kierowców może być to istotna przewaga nad bardziej radykalną, odmianą 1.5 EcoBoost 200 KM, która dostępna jest z tylko manualem. 

Oba modele Pumy ST posiadają specjalnie dostrojoną belkę skrętną, stabilizatory i sprężyny zawieszenia ze zmiennym kierunkiem działania. Puma ST X z Powershift wykorzystuje również ten sam system aktywnego zaworu wydechowego, który został zastosowany w Pumie ST z manualną skrzynią biegów. Dzięki temu osiąga ona wyższe osiągi i charakterystyczne brzmienie sportowego silnika podczas przyspieszania.

Puma ST 1.0 EcoBoost – cena w Polsce

Samochód dostępny jest w siedmiu kolorach, w tym w specjalnie opracowanym dla tej wersji kolorze Azura Blue. Ceny modelu w Polsce zaczynają się od promocyjnej kwoty 149 560 zł, a w cenie samochodu Ford oferuje także roczny pakiet ubezpieczenia OC/AC. Co ciekawe, mocniejsza wersja 1.5 EcoBoost 200 KM z manualną skrzynią kosztuje w promocji 151 200 zł i można do niej zamówić pakiet Performance za 4650 zł obejmujący m.in. szperę e-LSD. Jej test prezentujemy poniżej:

Zobacz: Test Ford Puma ST 1.5 EcoBoost

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności