REKLAMA

Darmowe autostrady dla właścicieli aut elektrycznych? Rusza III edycja projektu!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: DailyDriver.pl · Dodane: 5 lipca 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Darmowe autostrady dla aut elektrycznych, który właściciele są zrzeszeni w klubie EV Klub Polska, to projekt który po raz trzeci rusza w Polsce. Co trzeba zrobić, aby z niego skorzystać? Które autostrady są darmowe dla klubowiczów?

W okresie letnim wystartuje po raz trzeci akcja pod nazwą „Autostrada do elektromobilności”, która umożliwi właścicielom samochodów elektrycznych zrzeszonym w EV Klub Polska darmowe przejazdy po płatnych odcinkach autostrad A1 i A4 w Polsce. Współpracują oni z Autopay, aby zapewnić automatyczną płatność za te przejazdy. Ich celem jest promowanie korzystania z pojazdów bezemisyjnych oraz ułatwienie opłacania opłat autostradowych.

Darmowe autostrady dla klubowiczów EV Klub Polska

Od 5 lipca do końca sierpnia kierowcy pojazdów elektrycznych, którzy są członkami EV Klub Polska, mogą podróżować po autostradach AmberOne A1 Gdańsk – Toruń i A4 Katowice – Kraków bezpłatnie (o ile są objęte systemem videotolling). Bez opłat będzie można przejechać maksymalnie pięć razy przez płatne odcinki autostrad.

Zobacz: Test Kia EV6 GT

Celem naszej akcji jest wspieranie rozwijającego się rynku samochodów elektrycznych i zaspokojenie potrzeb kierowców w Polsce. Poprosimy uczestników o wypełnienie ankiety, która pomoże nam ocenić ich zadowolenie z korzystania z pojazdów elektrycznych oraz dialogować z operatorami infrastruktury i producentami pojazdów, aby dopasować ich ofertę do realnych potrzeb społeczności elektromobilnych – mówi Łukasz Lewandowski, Prezes EV Klub Polska, organizator akcji „Autostrada do elektromobilności”.

Jak skorzystać z darmowych autostrad mając auto elektryczne?

Aby wziąć udział w akcji organizowanej przez Autopay, EV Klub Polska, Shell Recharge i GreenWay Polska oraz skorzystać z bezpłatnych przejazdów, wystarczy zarejestrować się lub zalogować w aplikacji EV Klub Polska, dostępnej w sklepie Google Play i App Store. W zakładce „Benefity” znajduje się przycisk, który kieruje do ankiety „Autostrada do elektromobilności”. Należy ją wypełnić, aby oficjalnie zgłosić się do akcji. Po weryfikacji zgłoszenia, potwierdzenie zostanie wysłane na podany adres e-mail, zawierające link do aplikacji Autopay z dodanym rabatem w zakładce „Promocje” (wcześniej należy pobrać aplikację, zarejestrować się lub zalogować oraz dodać swój samochód elektryczny w zakładce „Pojazdy” i uzupełnić metodę płatności).

Po przystąpieniu do akcji, jeśli podróżujesz trasami objętymi systemem videotolling (A1 Gdańsk-Toruń i A4 Katowice-Kraków), szlaban automatycznie się podniesie po zeskanowaniu numeru rejestracyjnego (dlatego podczas rejestracji w aplikacji klubowej należy dołączyć zdjęcie dowodu rejestracyjnego z widocznym numerem pojazdu elektrycznego). Po zakończeniu podróży przez uczestnika objętego akcją i spełnieniu wszystkich pozostałych warunków określonych w regulaminie promocji (dostępnym na stronie evklub.pl), Autopay zwróci koszty przejazdu na pierwotnie obciążoną kartę, z wyjątkiem sytuacji, gdy kwota za przejazd jest niższa niż 5 zł.

Zobacz: Darmowe ładowanie auta elektrycznego – sprawdzamy jak to działa

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności