REKLAMA

Duża akcja serwisowa na auta Kia Sportage!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: KIA · Dodane: 9 stycznia 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Ruszyła akcja serwisowa dotycząca samochodu Kia Sportage SL. Problem dotyczy potencjalnego zwarcia w skrzynce z bezpiecznikami jednostki HECU i ryzyka pożaru.

Jeden z przebojów sprzedażowych, Kia Sportage, ma problem. Jego poprzednia, czyli czwarta generacja, oznaczona symbolem SL, może się zapalić. Z tego powodu koreańska firma rozpoczyna w Polsce bardzo dużą akcję serwisową, w wyniku której do naprawy zostanie wezwanych prawie 12 tysięcy samochodów. I mówimy tu tylko o rynku polskim, a akcja ma charakter międzynarodowy.

Kia Sportage SL z palącym problemem

Przedstawiciel marki Kia w Polsce poinformował o nowej akcji serwisowej, która rozpoczęła się w naszym kraju. Okazuje się, że w samochodach Kia Sportage (kod modelowy SL) wyprodukowane w Słowacji od 15 maja 2013 r. do 17 listopada 2015 r., w obwodzie elektrycznym wewnątrz skrzynki z bezpiecznikami hydrauliczno-elektronicznej jednostki sterującej (Hydraulic Electronic Control Unit – HECU) może wystąpić zwarcie, które prowadzi do przegrzania połączeń elektrycznych zwiększając w ten sposób ryzyko pożaru w komorze silnikowej pojazdu.

Akcja ma bardzo szeroki wymiar. Tylko na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest aż 11 189 pojazdów. Posiadacze pojazdów zostaną powiadomieni o konieczności umówienia się na wizytę w ASO KIA w celu wymiany bezpiecznika w skrzynce z bezpiecznikami hydrauliczno-elektronicznej jednostki sterującej (HECU).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności