REKLAMA

Przeciek z Subaru dotyczący premiery nowego BRZ, WRX i STI!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Subaru · Dodane: 14 sierpnia 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Tajemniczy slajd jaki trafił do sieci zapowiada premiery sportowych modeli Subaru w tym BRZ, WRX i topowego STI. Trudno ocenić na ile jest on autentyczny, ale znaczna jego cześć ma pokrycie w poprzednich przeciekach. Jeśli jest prawdziwy to już niebawem powinniśmy zobaczyć kilka świetnych, sportowych modeli Subaru.

Do sieci przedostał się slajd, który prezentuje daty premier kolejnych nowości Subaru. Tego typu materiały są nieodzownym elementem większości premier motoryzacyjnych w jakich nasza redakcja bierze udział. Niestety, trudno powiedzieć na ile jest on prawdziwy. Analizując jednak przepowiadane przez niego premiery, widać że wiele z nich pokrywa się z wcześniejszymi informacjami dotyczącymi konkretnych modeli Subaru. Są też pewne nowości.

Slajd Subaru

Chociaż należy go traktować z przymrużeniem oka, slajd został udostępniony na  forum GR86  i podobno pokazuje przyszłe daty produkcji. Widać na nim m.in. lifting Crosstrek zaplanowany na jesień. To dość podejrzane, ponieważ modele z 2021 roku są już w salonach, ale nie wiadomo, kiedy to zdjęcie zostało zrobione. Dalej na mapie widzimy debiut odmiany „Wilderness” przewidzianej dla modeli Forester i Outback, która ma wejść do produkcji wiosną 2021 r. Niewiele o niej wiadomo, ale nazwa sugeruje będzie jeszcze bardziej wytrzymała i dzielna w terenie niż standardowe modele.

Zobacz: Toyota GT86 zmienia nazwę! Będzie mieć też większy silnik z turbo!

Mniej więcej w tym samym czasie Subaru rozpocznie podobno produkcję zaktualizowanego Forestera i BRZ drugiej generacji . Ten ostatni model był niedawno sfotografowany w kamuflażu. Na zdjęciach widać, że posiada chłodnicę międzystopniową (intercooler), która wskazuje, że zastosowano w nim silnik z turbodoładowaniem.

Nowe Subaru WRX i STI w 2021 i 2022 roku!

Na slajdzie widać także zapowiedzi prawdziwych gwiazd Subaru. Mowa o sportowych modelach WRX i STI. Ten pierwszy ma pojawić się w  2021 roku. Do produkcji wejdzie jesienią. Natomiast w 2022 roku rynek zaszczyci topowy model czyli Subaru STI. Ma on zachwycać prowadzeniem i osiągami. Plotki sugerują, że STI nowej generacji będzie miał turbodoładowany, 4-cylindrowy silnik o pojemności 2,4-litra, który będzie generował przynajmniej 406 KM mocy i aż 489 Nm momentu obrotowego. Wersja WRX ma bazować na tym silniku, ale dysponować wyraźnie niższą mocą i innym osprzętem. Póki co informacje te trzeba traktować jako nieoficjalne.

Slajd sugeruje również, że w 2022 roku zostaną zaktualizowane wersje Ascent, Legacy i Outback. Niewiele o nich wiadomo, ale prawdopodobnie miałyby zwykłe ulepszenia stylistyczne i technologiczne. Rok 2022 to również początek produkcji pojazdów elektrycznych. Pierwszy samochód elektryczny Subaru został zaprezentowany na początku tego roku i był to crossover opracowany we współpracy z Toyotą. Firma wcześniej zapowiadała, że ​​model pojawi się do 2025 roku, więc w tym przypadku ramy czasowe zgadzajaz tymi ze slajdu. Według niego w 2023 roku pojawią się też przeprojektowane Impreza i Crosstrek, a także nowy wariant Crosstrek Wilderness.

Zobacz: Subaru Impreza i XV mają wadliwe przewody hamulcowe!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności