REKLAMA

Akademia Wodorowa – rusza druga edycja organizowana przez Orlen

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: DailyDriver.pl · Dodane: 19 lutego 2024
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Grupa Orlen kontynuuje program skierowany do studentów i absolwentów zainteresowanych zdobyciem doświadczenia w branży wodorowej. W ramach drugiej edycji Akademii H2 przewidziano między innymi praktyczne zajęcia laboratoryjne organizowane we Włocławku. Najzdolniejsi absolwenci będą mieli możliwość nawiązania dłuższej współpracy z Grupą Orlenlub jednym z partnerów projektu poprzez płatny staż.

Wodór jako kluczowa siła w transformacji energetycznej stanowi fundament w walce z emisją dwutlenku węgla w przemyśle oraz transporcie. Konsekwentnie, Grupa Orlen kładzie nacisk na jego wszechstronne wykorzystanie, uznając go za nieodłączny element przyszłościowego rozwoju.

Akademia Wodorowa Orlen

Inicjatywa Akademii Wodorowej wyłoniła się jako odpowiedź na potrzebę promowania wiedzy i doświadczenia wśród studentów i absolwentów zainteresowanych branżą wodorową. Program ten, kształtowany poprzez wykłady, warsztaty oraz interakcje z ekspertami, stawia na praktyczne aspekty zdobywania umiejętności w tej dynamicznie rozwijającej się dziedzinie. Partnerstwo merytoryczne z renomowanymi uczelniami, jak Politechnika Gdańska i Politechnika Krakowska, oraz biznesowe z czołowymi producentami pojazdów napędzanych wodorem, takimi jak Pesa, Toyota i Solaris, podkreśla rangę programu.

Plan Grupy Orlen obejmuje uruchomienie ponad 100 stacji tankowania wodoru w Europie Środkowej do 2030 roku, z znacznym udziałem lokalizacji w Polsce. Ten ambitny projekt idzie w parze z założeniami strategicznymi dotyczącymi dekarbonizacji rafinerii i petrochemii poprzez intensyfikację produkcji wodoru odnawialnego oraz paliw syntetycznych. Wprowadzenie wodoru odnawialnego do procesów produkcyjnych stanowi kluczowy element dążenia do ograniczenia emisji CO2. Zgodnie z założeniami, Grupa Orlen planuje produkować do 2030 roku 130 tys. ton wodoru odnawialnego oraz 70 tys. ton paliw syntetycznych, przyczyniając się w ten sposób do realizacji celów zgodnych z założeniami Zielonego Ładu.

Zobacz: Pierwsza stacja tankowania wodoru w Polsce dostępna całą dobę

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności