REKLAMA

Prawie 50 supersamochodów już w ten weekend w Warszawie i Poznaniu!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Gran Turismo Polonia · Dodane: 14 sierpnia 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

W najbliższy weekend rusza kolejna, 15 edycja cyklu Gran Turismo Polonia. W sobotę supersamochody pojawią się w Warszawie, aby następnego dnia wyruszyć w podróż na poznański tor wyścigowy. Choć impreza będzie w tym roku nieco mniejsza z racji koronawirusa, i tak nie zabraknie na niej fanatycznych samochodów takich jak Ferrari F8 Tributo czy Lamborghini Performante Spyder. Zobaczcie plan i harmonogram Gran Turismo Polonia 2020!

Pomimo wyjątkowych okoliczności, Gran Turismo Polonia powraca do Polski! Tegoroczna edycja, określana przez organizatorów „wersją light”, będzie miała mniejszą skalę niż dotychczas, niemniej, popularna Polonia pozostaje największym eventem dla właścicieli supersamochodów w Polsce.

Nasz event jest ważnym punktem w kalendarzu letnich imprez Poznania oraz Toru Poznań, dlatego nie mogliśmy odmówić organizacji tegorocznej edycji. Zależało nam na zachowaniu ciągłości i ważnej tradycji, jaką jest spotkanie w stolicy Wielkopolski. Pomimo wszystkich przeciwności, zorganizowaliśmy mniejszą, wakacyjną edycję Gran Turismo Polonia

– mówi Peter Ternström, główny organizator wydarzenia.

Supersamochody w Warszawie i Poznaniu

Kierowcy około 50 supersamochodów spotkają się w sobotę w Warszawie, gdzie odbędzie się briefing i oficjalna kolacja otwierająca event. W niedzielę, w okolicach godziny 14:00, grupa samochodów przejedzie wspólnie z hotelu InterContinental w Warszawie do poznańskiego hotelu Andersia, gdzie uczestnicy zatrzymają się do końca imprezy, czyli do środy. Będzie to niestety jedyna okazja, aby zobaczyć samochody w trakcie dynamicznej jazdy, gdyż tegoroczna edycja w całości będzie zamknięta.

Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne podjęliśmy trudną dla nas decyzję, aby w tym roku nie otwierać bram Toru Poznań. Mamy nadzieję, że to ostatnia edycja w takiej formule i za rok znowu będziemy mogli spotkać się w większym gronie miłośników motoryzacji

– zapewnia Peter. Tym, którzy chcieliby obejrzeć samochody pozostaje więc Autostrada A2 w niedzielę lub parking przed hotelem Andersia, gdzie tradycyjnie zaparkowanych zostanie kilka ciekawszych egzemplarzy. Wśród nich z pewnością popularnością będą cieszyły się takie modele jak Ferrari 488 Pista and F8 Tributo, Lamborghini Performante Spyder czy Aventador S, Porsche 992 Turbo S czy 991 GT2 RS oraz ponad 20 różnych wersji Porsche GT3 i GT3RS, które są najpopularniejszymi samochodami La Famiglia Gran Turismo, liczącego ok 4500 członków, europejskiego klubu właścicieli superaut.

Samochody w poniedziałek i wtorek będą też przemieszczać się pomiędzy hotelem a torem, więc przez te dwa dni Poznań ponownie stanie się polską stolicą supersamochodów. Tegoroczna edycja z przyczyn niezależnych od organizatorów nie będzie taka, jak ją pierwotnie zaplanowano, ale najważniejsze, że się odbędzie. Jednocześnie, już teraz trwają prace nad przyszłoroczną odsłoną, która będzie z wielu względów wyjątkowa. Więcej szczegółów podamy pod koniec roku.

Zobacz: Kultowe Ferrari za ponad 5 mln zł rozbite na jeździe testowej!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności