REKLAMA

Ford oferuje specjalny przegląd dla aut starszych niż 4 lata

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Ford · Dodane: 16 września 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Firma Ford przygotowała specjalną ofertę przeglądów serwisowych w autoryzowanych stacjach obsługi dla posiadaczy 4-letnich i starszych modeli tej marki. Pakiet serwisowy obejmuje 30 czynności serwisowych, wymianę oleju i filtrów w określonej cenie. Dodatkowo przewidziała kod rabatowy, który umieszczamy w artykule. Tylko czy cena takiego przeglądu jest atrakcyjna? Daj znać w komentarzu.

Ford przygotował specjalną ofertę dla użytkowników starszych modeli aut amerykańskiego koncernu. Właściciele samochodów starszych niż 4 lata, którzy odwiedzą autoryzowane stacje obsługi, otrzymają kompleksowy przegląd serwisowy, obejmujący 30 czynności diagnostycznych. W ramach prac diagnostycznych, sprawdzane będą m.in. układ hamulcowy, zawieszenie i układ kierowniczy, stan płynów czy działanie sprzęgła. Oprócz tego przegląd obejmuje sprawdzenie i ewentualną wymianę filtra powietrza oraz wymianę filtra oleju. Kontrolowany jest również stan zużycia opon wraz z pomiarem głębokości bieżnika i regulacją ciśnienia.

Co jest szczególnego w tym przeglądzie?

Oferta przeglądów serwisowych w autoryzowanych stacjach obsługi dla posiadaczy 4-letnich i starszych modeli Forda to zdaniem przedstawicieli marki przede wszystkim transparentność cen. Klient może sprawdzić we własnym zakresie ile kosztuje przegląd okresowy pojazdu w zależności od modelu i może być pewnym, że nie zapłaci się więcej. Ceny przeglądów zaczynają się od 949 zł – dla modeli Ka, Fiesta, EcoSport, Focus czy Mondeo. W ramach tej opłaty klienci otrzymują opisany wcześniej przegląd obejmujący 30 czynności kontrolnych, wymianę oleju silnikowego zgodnie ze specyfikacją pojazdu, wymianę filtra oleju oraz filtra powietrza. Czy to jest atrakcyjna cena? Na pewno nie najniższa na rynku, bo stacje nieautoryzaowane oferuje niższe ceny.

Zobacz: Co trzeba wymienić po zakupie używanego auta?

Ale po wykonanym przeglądzie każdy samochód otrzymuje Assistance12 w cenie przeglądu. Obejmuje on szeroki zakres usług assistance, z których można skorzystać w całej Europie, a nie tylko na terenie Polski. Co ciekawe, przy przeglądzie okresowym można też podjąć decyzję o zakupie Gwarancji12, która zabezpiecza przez skutkami kosztownych napraw kluczowych elementów pojazdu na okres 12 miesięcy.

Umawianie przeglądu przez internet i specjalny kod rabatowy

Oferta przeglądów serwisowych umożliwia umówienie się na serwis za pomocą strony internetowej Ford Polska. Wystarczy wybrać dealera, datę oraz godzinę. Potwierdzenie umówienia przychodzi natychmiast na podany adres mail. Umawiając się na serwis można skorzystać z dodatkowych rabatów. Na przykład wykorzystując kod FORD70 można obniżyć swój rachunek za przegląd o 70 zł. O ile ceny przeglądów w ASO są wyraźnie wyższe niż w nieautoryzowanych stacjach, to warto wziąć pod uwagę, że po pierwsze naprawy są objęte gwarancją, po drugie klient otrzymuje rachunek do wykazania kosztów w firmie, a po trzecie mimo wszystko takie przegląd to też wartość dodana przy odsprzedaży auta w przyszłości. Po prostu łatwiej sprzedać w wyższej cenie auto, która ma udokumentowaną historię napraw w ASO. Tylko czy wyższy koszt przeglądów zrekompensuje wyższa cena odsprzedaży pojazdu? Niekoniecznie. Trzeba to sobie dobrze przekalkulować.

Zobacz: Miernik, który wykryje brak filtra DPF na przeglądzie technicznym

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności