REKLAMA

Gdzie można za darmo ustawić światła w samochodzie?

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Daily Driver · Dodane: 3 grudnia 2018
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Bezpłatna regulacja reflektorów w samochodzie w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Krakowie i wielu innych miastach jest możliwa w 2018 roku dzięki akcji  „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. To już 3 edycja tej kampanii mająca na celu zwrócić uwagę kierowców na problem właściwego działania oświetlenia w ich autach.

W naszym redakcyjnym Peugeocie 406, który poddajemy renowacji, musieliśmy wymienić reflektory. Stare były popękane, a dodatkowo jeden z nich zamocowany był na autorskiej konstrukcji zaczepie, który rozpadł się przy demontażu. Zamontowaliśmy zatem nowe reflektory firmy TYC, dzięki którym auto prezentuje się fantastycznie. Niestety okazało się, że emitowana przez nie wiązka światła jest niewłaściwa. W takiej sytuacji nie trzeba oczywiście szukać nowych reflektorów. Wystarczy podjechać do specjalisty i prawidłowo ustawić oba reflektory (na tyle, na ile pozwala zakres ich regulacji). Należy zrobić to za każdym razem gdy wymieniacie przednie światła w samochodzie. Normalnie taka usługa jest dodatkowo płatna. Ale w ramach akcji „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”, możecie wyregulować reflektory w swoim aucie bezpłatnie!

Bezpłatna regulacja świateł w samochodzie

Wzorem roku ubiegłego, kierowcy mogą bezpłatnie sprawdzić i wyregulować oświetlenie w swoich pojazdach na stacjach kontroli funkcjonujących pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz tych zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów. Darmowe badania rozpoczęły się 21 listopada 2018 roku i odbędą się w ponad 200 punktach w całym kraju. Właściciele aut będą mogli skontrolować światła w swoich autach w następujących terminach: 24.111.128.1215.12 w godzinach pracy poszczególnych stacji kontroli pojazdów. Lista punktów oferujących bezpłatne badania znajduję się na stronie www. yanosik.pl/dobre-swiatla.

Które Stacje Kontroli Pojazdów biorą w tym roku udział w akcji?  My postanowiliśmy skupić się na obszarze stolicy Polski, z uwagi na to, że nasza redakcja graniczy z nią i możemy szybko uporać się z problemem niewłaściwie ustawionych świateł. Na terenie Warszawy Oprócz Instytutu Transportu Samochodowego i PIMOT, w kampanii „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” biorą udział m.in.:

  1. DIAG-MOT-SERWIS S.C. (Bieżuńska 2a)
  2. AUTO AS (ul. Klasyków 5A)
  3. DOMINIK SITKO (ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 11)
  4. AUTO SERWIS „BŁĘKITNA” MAJEWSCY (przy ul. Traktorzystów)
  5. AUTO FUS GROUP Sp.J. (przy ul. Ostrobramaskiej)
  6. AUTO SERWIS „BŁĘKITNA” MAJEWSCY (przy ulicy Błękitnej)
  7. URSMASZ SP.J. (też przy ul. Błękitnej)
  8. DIAG-MOT-SERWIS S.C (ul. Ostroroga 20A)
  9. PUM „AUTOCOM-BIS” s.c (ul. Wolska 225)

Dziś kontaktowaliśmy się z kilkoma powyższymi firmami/SKP, aby dowiedzieć się szczegółów odnośnie akcji. Na kontrolę oświetlenia zazwyczaj przyjeżdża się „z marszu”, bez wcześniejszych zapisów. Warto mieć ze sobą komplet swoich żarówek, ale stacje zazwyczaj mają na stanie popularne modele (choć zapewne doliczą jakąś swoją marżę). Badanie i regulacja trwa kilka minut i nie jest zadaniem skomplikowanym. W przypadku naszego Peugeota i jego reflektorów jedyną niewiadomą jest zakres ich regulacji. W tym momencie świecą one za nisko. Czy uda się je właściwie ustawić? Damy Wam znać niebawem!

Zobacz: Kupiliśmy auto za 1000 zł, które jest lepsze niż nowe z salonu!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności