REKLAMA

Toyota zamyka fabryki w Europie! Powodem ma być koronawirus

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Toyota · Dodane: 19 marca 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Toyota zamyka fabrykę w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach oraz w innych krajach w Europie. Panika, jaką wywołał koronawirus SARS-Cov-2 przybiera na sile, a jej skutki ekonomiczne lada moment odczują wszyscy Europejczycy.

Nie da się ukryć, że panika spowodowana przez koronawirus SARS-Cov-2 doprowadziła już do wyraźnego załamania gospodarek światowych. Sytuacja swoją dramaturgią i skutkami zaczyna przypominać obrazki z wojny z tą różnicą, że nie został wystrzelony żaden pocisk czy rakieta. Zamknięte sklepy, urzędy, wszelkiej maści obiekty usługowe a teraz także fabryki, lotniska, punkty logistyczne czy transportowe generują ogromne straty dla mieszkańców poszczególnych Państw. Kiedy ta panika się zakończy? Prawdopodobnie w chwili, gdy społeczeństwo przestanie mieć środki na dalszą egzystencję.

Toyota zamyka fabryki w Polsce i w Europie

W dniu wczorajszym Toyota poinformowała o zamknięciu swoich fabryk w Europie. Coraz większy strach przed COVID-19 w kolejnych krajach i regionach Europy powoduje, że odpowiednie władze zarządzają zamykanie większości obiektów, punktów usługowych i zakładów. W związku z tym Toyota Motor Europe zdecydowała o sukcesywnym zawieszaniu produkcji większości swoich fabryk w Europie. Dotyczy to zarówno zakładów produkujących samochody, jak i silniki oraz przekładnie. Fabryki wstrzymają produkcję do odwołania Decyzja o wstrzymaniu produkcji dotyczy następujących zakładów:

  • Toyota Motor Manufacturing France (TMMF) w Onnaing – produkcja została zawieszona
  • Toyota Motor Manufacturing UK (TMUK) w Burnaston i Deeside – od 18 marca
  • Toyota Peugeot Citroen Automobiles (TPCA) w Kolinie w Czechach – od 19 marca
  • Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach – od 18 marca
  • Toyota Motor Manufacturing Turkey (TMMT) w Sakarya – od 21 marca

Fabryka silników Toyoty 2.0 DFE  w Jelcz-Laskowicach została zamknięta

 

Toyota zapewnia jednak, że procesy produkcyjne ważne dla społeczeństwa, takie jak zapewnienie ciągłości dostaw części zamiennych do samochodów naszych klientów, będą kontynuowane ze względu na to, że jest to kwestia bezpieczeństwa publicznego. Nadal prowadzone będą również działania i projekty kluczowe dla płynnego wznowienia produkcji oraz dla przyszłych działań fabryk, jednak liczba uczestniczących w nich pracowników zostanie ograniczona do minimum. Dotyczy to przede wszystkim projektowania nowych samochodów.

Zobacz: Mazda, Toyota i Honda przenoszą część produkcji poza Chiny

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności