REKLAMA

Toyota GR86 ma problem – rusza akcja serwisowa

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Toyota · Dodane: 1 września 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Toyota GR86 ma problem z działaniem kierunkowskazów. Sytuacja jest o tyle niebezpieczna, że może stanowić zagrożenie w ruchu drogowym, dlatego koncern musiał rozpocząć akcję serwisową, by wyeliminować usterkę.

Awarie oświetlenia zdarzają się w nowych autach rzadko i jeśli już, dotyczą głównie przepalonych żarówek, nieaktywnych diod led, zmatowiałych lub parujących reflektorów. Ale czasami usterki te mają zdecydowanie inny wymiar, a problemy są o tyle poważne, że kierowcy nie są świadomi ich występowania, co paradoksalnie może przyczynić się do bardzo niebezpiecznych zdarzeń.

Toyota GT86 z wadliwymi kierunkowskazami

Tego typu „ukryty problemy” może pojawić się w japońskich samochodach Toyoty. Okazuje się, że sportowym modelu dostrzeżono nieprawidłowe działanie kierunkowskazów. W skrajnych przypadkach kierunkowskazy i/lub światła awaryjne mogą tymczasowo przestać działać.  Jeśli do tego dojdzie, kierowca może zauważyć bardzo szybką pracę lampek kierunkowskazów na tablicy wskaźników, podczas gdy kierunkowskazy są włączone. W takich warunkach inni użytkownicy ruchu mogą nie zauważyć, że tylny kierunkowskaz lub światła awaryjne zostały aktywowane, co może zwiększać ryzyko wypadku.

Toyota GR86 może mieć źle działające kierunkowskazy i światła awaryjne. Inni kierowcy na drodze mogą nie być świadomi manewrów, jakie podjąć zechce kierowca takiej Toyoty. 

Wadliwe samochody zostały wyprodukowane w Japonii w okresie od 17 marca do 12 kwietnia 2022 roku. Z racji niewielkiej sprzedaży, w Polsce akcja naprawcza dotyczy tylko 11 samochodów. Właściciele problematycznych Toyot GR86 będą zapraszani do Autoryzowanych Stacji Obsługi w celu wymiany tylnych lamp.

Zobacz: Poważna wada układu hamulcowego w autach Kia! Rusza akcja serwisowa

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności