REKLAMA

Zobacz na żywo jak testowane są samochody marki Opel!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 12 sierpnia 2016
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Centrum testowe Opla w Rodgau-Dudenhofen zostanie po raz pierwszy w historii otwarte dla szerokiego grona osób. Goście nie tylko zobaczą gęstą sieć torów testowych i stanowisk pomiarowych, na których badane są nowe Ople, ale i sami będą mogli przetestować na nich najnowsze samochody niemieckiego producenta!

70 kilometrów torów testowych, liczne stanowiska do testów i prac rozwojowych oraz średnio 40 000 kilometrów jazdy dziennie. Od dokładnie 50 lat inżynierowie firmy Opel testują w Rodgau-Dudenhofen każdy nowy model do granic jego możliwości, przejeżdżając łącznie nawet 200 milionów kilometrów. Jednak to, co w rzeczywistości dzieje się na torze o powierzchni 2,8 kilometra kwadratowego, do tej pory w przeważającej mierze pozostawało tajemnicą. W ramach obchodów tej niezwykłej rocznicy, firma odkrywa swoje centrum testów i prac rozwojowych przed pracownikami, fanami i wszystkimi sympatykami marki. 10 września odwiedzający będą mogli zajrzeć za kulisy centrum testowego. Firma Opel spodziewa się nawet 20 000 gości, w tym sławnych sportowców, polityków i ludzi ze świata biznesu. Głównym punktem programu jest meta na torze testowym Klassik Tour Kronberg, po której oprowadzi dyrektor generalny firmy Opel, dr Karl-Thomas Neumann.

centrum testowe Opla Dudenhofen

Centrum testowe Opla w Dudenhofen

„10 września będzie czymś zupełnie nowym dla centrum testowego firmy Opel” — mówi wiceprezes ds. inżynierii samochodów Opel, William F. Bertagni. „W ciągu pięciu dekad miejsce to stało się największym i najważniejszym centrum testowym firmy Opel w Europie. Z niecierpliwością czekamy na obchody tej rocznicy wraz z naszymi gośćmi, aby pokazać im, co dzieje się za kulisami, jednocześnie po raz kolejny udowadniając, że Opel to ekscytująca i przystępna marka”.

Samochody rajdowe, wyścigowe i klasyczne Opla na torze

Tor otwarty będzie w sobotę 10 września od godz. 10:00 do 16:00. Centralnym punktem wydarzeń będzie nowy, niedawno ukończony plac do testowania jazdy w zakrętach („Skid Pad”). Obszar o powierzchni prawie 80 000 metrów kwadratowych i prowadzący do niego prosty odcinek o długości dwóch kilometrów umożliwi w przyszłości m.in. prowadzenie testów jazdy automatycznej — teraz przez jeden dzień będzie to teren imprezy. Znajdować się tu będzie główna scena i catering, zaś liczne atrakcje będą miały miejsce w części centralnej. Rajd klasycznych samochodów, Klassik Tour Kronberg, po raz pierwszy będzie miał metę w Rodgau-Dudenhofen, gdzie na torze testowym odbędą się dwa etapy specjalne. Pierwszy z nich to okrągły tor wysokich prędkości. W ramach specjalnego testu kierowcy rajdowi przesiądą się tu do nowego Opla Astry, Samochodu Roku 2016. Przez około godzinę, w porze lunchu, odwiedzający będą mogli przyjrzeć się bliżej połyskującym chromem samochodom rajdowym.

Zobacz: Opel Astra V otrzymał tytuł Samochodu Roku 2016

„Akcja” to również motto Opel Motorsport: profesjonalni kierowcy samochodów wyścigowych pokazują, co potrafią GTC OPC, ADAM R2 i Astra TCR, kiedy biorą udział w Mistrzostwach VLN Endurance i rajdach. Goście poczują się niemal jak w Hockenheimring, ponieważ w ramach pokazów rozmaitych treningów dla kierowców, które regularnie odbywają się w Rodgau-Dudenhofen, na terenie imprezy ustawione zostaną specjalne tory konkursowe. W obchodach rocznicy udział wezmą również zespoły Formuły Student wspierane przez firmę Opel, które uczestniczą w największych na świecie zawodach sportów motorowych w tej kategorii.

Strefa klubu Borussi Dortmund

Następnie goście będą mogli odwiedzić czarno-żółtą strefę BVB, zajmującą 700 metrów kwadratowych. Partner firmy Opel, klub Borussia Dortmund, oferuje młodym fanom Opla gry i zabawy zręcznościowe od golfa nożnego po mini wyścigi Oplem ADAMem. Dla obiecujących kierowców testowych zespół Dudenhofen odtworzył nawet niektóre ze swoich najbardziej ekscytujących testów w pomniejszeniu. Ci, którym uda się opanować mini tor tortur, mogą liczyć na prawdziwy certyfikat uznanego kierowcy testowego. Wiele atrakcji dla fanów klasycznych samochodów znajdzie się na Alt Opel IG, gdzie wystawionych będzie około 200 skarbów motoryzacji z ostatnich dziesięcioleci. Ponadto na całym terenie zakładu wystawionych będzie wiele klasycznych i zabytkowych samochodów ze skarbnicy Opel Classic.

Warsztaty, pokazy ratownicze, samochody koncepcyjne

Każdy, kto chciałby zobaczyć z bliska tory testowe normalnie niedostępne dla ciekawskich oczu, 10 września będzie miał niepowtarzalną okazję zwiedzić: okrągły tor wysokich prędkości, tor górski oraz tor tortur. A to tylko niektóre spośród katuszy, jakim zazwyczaj poddawane są samochody marki Opel. Na miejscu nad wszystkim czuwać będzie także ekipa straży pożarnej z Rodgau-Dudenhofen. Strażacy nie tylko pokażą, co należy zrobić w przypadku pożaru, ale także wysuną z samochodu długą drabinę wysoko, aż do nieba. Z przestworzy odwiedzający będą mogli zachwycać się widokiem z lotu ptaka na centrum testowe firmy Opel.

woda deszcz poślizg aquaplaning

Goście będą mogli przetestować samochody Opla w najtrudniejszych warunkach 

Wiele można również zobaczyć w drugiej części terenu imprezy, obok warsztatów i nowych budynków przeznaczonych do prac rozwojowych nad układami napędowymi. Tu, obok wystawy dotyczącej ewolucji tego miejsca od toru testowego po nowoczesne centrum testów i prac rozwojowych, prezentowane są prototypy i samochody koncepcyjne. Fani mogą zaś wybierać spośród wielu artykułów dostępnych w obecnej kolekcji firmy Opel.

Jazda próbna Oplem na torze!

Trudno zliczyć, ile modeli Opla poddano już rygorystycznym testom w Rodgau-Dudenhofen. 10 września odwiedzający będą mogli jednak sami zobaczyć wyniki. Do dyspozycji osób chcących odbyć jazdę próbną będzie około 150 samochodów marki Opel, od A jak Astra do Z jak Zafira; prezentowana będzie także bogata wystawa obecnych modeli marki Opel.

Zobacz: Prapremiera autodromu Skoda w Poznaniu

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności