REKLAMA

Zegarek Porsche za 60 tys. zł, którego nie kupisz bez samochodu!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 11 sierpnia 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Zegarek Porsche za ponad 60 tys. zł? To czasomierz mający uświetnić premierę specjalnej wersji modelu 911 czyli wersji S/T. Zegarek nie będzie jednak dostępny dla każdego. Żeby go nabyć, wcześniej trzeba będzie się zdecydować na zakup specjalnej wersji Porsche 911.

Nie od dziś wiadomo, że Porsche oferuje w gamie swoich produtków nie tylko auta, ale też inne rzeczy związane z marką, w tym garderobę czy zabawki. Swoim klientom lub fanom oferuje też zegarki, zaprojektowane przez oddział Porsche Design. Zegarki takie dostępne są w cenach nawet od 3 tys. zł (np. Porsche Design Race albo nieco droższy, ale bardzo ciekawy Porsche Design 718 RS 60 Spyder), ale przeciętnie zegarek tej marki to koszt ok. 15-25 tys. zł. Natomiast są też znacznie droższe chronografy i to niedostępne od tak z ulicy. Oto jeden z nich – Porsche Design Chronograph 1 911 S/T.

Zegarek Porsche Design Chronograph 1 911 S/T

Wyposażony w tytanową kopertę, niepowlekaną i piaskowaną w celu zmniejszenia masy, ekskluzywny zegarek Porsche Chronograph 1 911 S/T wpisuje się w koncepcję lekkiej konstrukcji nowej, purystycznej edycji modelu 911 S/T. Sercem chronografu jest w 4-herzowy mechanizm Porsche Design WERK 01.240 z certyfikatem COSC i funkcją flyback. Jest to zastrzeżony projekt mechanizmu, który jest produkowany przez Concepto w konfiguracji przeznaczonej wyłącznie dla Porsche Design.

Wzornictwo rotora nawiązuje do designu magnezowej obręczy 911 S/T. Problemy są jednak dwa. Zegarek jest szalenie drogi. Według Poesche Polska kosztuje co najmniej 61 700 zł. Ale nawet jeśli dysponujesz taką kwotą, to nie kupisz go, jeśli nie jesteś właścicielem jubileuszowego Porsche 911 S/T. Oznacza to, że musisz dodatkowo wyłożyć, uwaga, aż 1 623 000 zł! I jest to cena jeszcze bez niektórych opcji dodatkowych.

Zobacz: Test Alfa Romeo Stelvio Veloce Q4

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności