Pawilon Porsche w parku Autostadt w Niemczech został otwarty!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 22 listopada 2016
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Interesujesz się marką Porsche? Zastanawiasz się, gdzie można zobaczyć wystawę klasycznych modeli Porsche, w tym tych wyścigowych? Swoje kroki powinieneś skierować zatem do Wolfsburga, a konkretniej do parku Autostadt. Dlaczego?

15 listopada 2016 roku Porsche AG ponownie otworzyło swój pawilon w parku Autostadt w Wolfsburgu. Jego powierzchnia wystawowa wzrosła z 65 m² do 504 m². W przyszłości będą tam organizowane dwie specjalne wystawy rocznie. Z okazji inauguracji nowej ekspozycji uruchomiona została pierwsza z nich, pt. „Misja: samochód sportowy przyszłości”, na której goście mogą obejrzeć Porsche 919 Hybrid – tegorocznego zwycięzcę 24-godzinnego wyścigu Le Mans. Obok prezentowana jest odświeżona wystawa 28 modeli w skali 1:3, które zabiorą odwiedzających w podróż przez historię producenta sportowych aut. Podróż ta zaczyna się od Porsche 356 z 1948 r., a do grona demonstrowanych modeli dołączyły 718 RS 60 Spyder, a także obecne generacje 911, 718 Boxster, 718 Cayman oraz limuzyny Panamera.

wystawa Porsche w Autostadt

Zobacz: Wystawa sportowych samochodów Porsche w Berlinie

Na zwiedzających czeka też kolejna nowość – teraz za przewodnik po wystawie służy im iPad” – wyjaśnia Robert Ader, dyrektor komunikacji marketingowej Porsche AG. Tablet służy na przykład do prezentacji szczegółowych informacji na temat dwunastu kamieni milowych w historii marki Porsche, które goście mijają przy wejściu do pawilonu. Za pomocą iPada można sterować też ustawionymi tam miniaturowymi samochodami. „Interaktywna rozbudowa naszej wystawy pozwala nie tylko zaplanować indywidualną wizytę dla każdej generacji, ale przy okazji sprawia, że wystawa ta jest atrakcyjniejsza i bardziej zróżnicowana” – dodaje Ader. Nowej wystawie towarzyszy projekcja nowego filmu na temat marki Porsche, jej wartości i filozofii. Na koniec wycieczki zwiedzający mogą sfotografować się w samochodzie Porsche, a pamiątkowe zdjęcie otrzymać na swój adres poczty e-mail.

Zobacz: Lipsk – kuźnia luksusowych samochodów Porsche

Lokalizacja pawilonu Porsche pomiędzy pawilonem Volkswagena a biurem obsługi klienta to symbol bliskich więzi i historii, jaka łączy marki naszej grupy. Bardzo się cieszę, że ta atrakcja została rozbudowana i rusza z nową wystawą, dzięki której nasi goście mogą jeszcze silniej poczuć sportowe geny marki Porsche” – mówi Otto F. Wachs, dyrektor zarządzający Autostadt. Pawilon Porsche w Wolfsburgu otwarto 2012 roku i jeszcze w tym samym roku otrzymał nagrodę za wzornictwo Automotive Brand Award 2012 w kategorii “Best of Best – Architecture”. Wizytówką pawilonu jest zakrzywiony, matowy dach, inspirowany sylwetką Porsche. Jego nietypowy kształt symbolizuje wspólne korzenie, które od samego początku łączą Porsche i Volkswagena.

wystawa Porsche w Autostadt

Pawilon stanowi centralną strukturę Porsche w siedzibie Grupy Volkswagena – to symbol fascynacji, jaką budzi nasza marka” – wyjaśnia Achim Stejskal, dyrektor Muzeum Porsche w Stuttgarcie. „Mamy nadzieję, że modernizacja pozwoli gościom jeszcze głębiej poznać naszą firmę”. Pawilon Porsche jest jednym z ośmiu pawilonów, które czekają na zwiedzających park Autostadt w Wolfsburgu. Mieści się tam między innymi muzeum ZeitHaus, gdzie zgromadzono samochody różnych marek, w tym kolejne modele z trwającej ponad 60 lat historii Porsche.

Zobacz: Wyniki sprzedaży sportowych samochodów Audi RS w Polsce

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności