REKLAMA

Ford Mustang GTD trafi do Europy!Będzie testowany na Nurburgring!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Ford · Dodane: 27 maja 2024
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Forf Mustang GTD, czyli wyścigowe auto z homologacją drogową, trafi do Europy. Amerykański koncern przygotowuje się do tego ważnego wydarzenia, bowiem auto będzie miało swój debiut w kultowym, 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Ford przygotowuje się do wprowadzenia do Europy najbardziej zaawansowanego i zuchwałego Mustanga w historii. Mustang GTD, który zadebiutuje w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, wyjedzie również na drogi Europy w celu przeprowadzenia testów, które otworzą mu drzwi do oficjalnego przejazdu Północnej Pętli Nürburgringu z pomiarem czasu w czwartym kwartale 2024 roku.

Przeprowadziliśmy intensywne testy Mustanga GTD w Ameryce Północnej, w tym okrążenia na torach Sebring International Raceway i Virginia International Raceway. Wszystko to miało na celu stworzenie samochodu, który będzie w stanie pokonać tor Nürburgring w czasie poniżej siedmiu minut. Kolejnym krokiem jest przeniesienie się na europejskie drogi i specjalne sesje testowe na torze Nürburgring, przed jazdą na czas jeszcze w tym roku.

powiedział główny inżynier programu Mustanga GTD, Greg Goodall.

Mustang GTD czyli torowe aut z homologacją drogową

Mustang GTD, zbudowany z myślą o pokonaniu najlepszych sportowych pojazdów w Europie, po swoim europejskim debiucie w Le Mans pojawi się na starcie 24-godzinnego wyścigu Spa i podczas Goodwood Festival of Speed.

Pierwszemu pojawieniu się Mustanga GTD w Europie towarzyszyć będzie nowa seria historii online, która przedstawia podzespoły i rozwiązania techniczne, które sprawiają, że to supersamochód z duszą Mustanga. Seria wykorzystuje realistyczne, generowane komputerowo rendery, ilustrujące najnowocześniejszy układ zawieszenia i turbodoładowany silnik V8 o mocy ponad 800 KM, oraz wiele innych elementów.

Zobacz: Test Ford Mustang GT 5.0 V8 Facelifting

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności