REKLAMA

Ford wystartuje w Rajdzie Dakar! Za kierownicą Sainz i Roma!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Ford · Dodane: 13 maja 2024
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Ford Performance ogłasza, że weźmie udział w Rajdzie Dakar 2025 wystawiając Raptora, za kierownicą którego zasiądą dwie legendy off-roadu – Carlos Sainz i Nani Roma.

Nowy Ford Raptor, specjalnie przygotowany do ekstremalnych wyzwań tras Dakaru, został oficjalnie zaprezentowany światu przez Ford Performance. Poza prezentacją pojazdu, marka ta zaprezentowała również dwóch z czterech kierowców, którzy wystąpią za jego kierownicą w najtrudniejszym rajdzie świata – Carlosa Sainza seniora oraz Nanego Romę.

Ford wystartuje w Dakarze 2025

Dla Sainza, doświadczonego weterana Rajdu Dakar, będzie to szansa na zdobycie piątego tytułu, powracając przy tym do Forda, z którym związał się na samym początku swojej niezwykle bogatej, niemal czterdziestoletniej kariery rajdowej. Roma, dwukrotny triumfator Dakaru, kontynuować będzie swoją współpracę z Fordem i M-Sportem po zakończeniu sezonu 2024 oraz kampanii edukacyjnej.

Carlos Sainz, kierowca

Jestem bardzo entuzjastycznie nastawiony do nowego projektu związanego ze startami w Rajdzie Dakar, to naprawdę świetny czas na powrót do współpracy z Fordem po raz czwarty, powrót do M-Sportu, powrót do Malcoma, którego bardzo dobrze znam. Moja historia z Fordem sięga roku 1987 i myślę, że byłem pierwszym kierowcą u Malcolma [Wilsona, założyciela M-Sportu], jego pierwszym kierowcą fabrycznym w tamtych czasach, z czego jestem bardzo dumny. Jestem naprawdę szczęśliwy, że mogę poprowadzić Raptora i wiążę z tym wielkim wydarzeniem wiele celów. Jednym z nich jest zapewnienie Fordowi zwycięstwa w Rajdzie Dakar.

Wkrótce po prezentacji Raptora, Ford Performance rozpoczął intensywne testy pojazdu na drogach i trasach, które mają na celu zapewnienie pomyślnego ukończenia przez Forda jednego z najbardziej wymagających wyzwań sportowych na świecie.

Carlos Sainz, Nani Roma i Ford Raptor 

Udział w Rajdzie Dakar 2025, po udanym starcie w 2024 roku z Rangerami w klasie T1+, będzie kolejnym krokiem w umacnianiu pozycji Forda oraz zaangażowaniu marki w globalne wydarzenia sportów motorowych, zwłaszcza te odbywające się w terenie.

Zobacz: Ford Mustang S650 ma nowy silnik 5.0 V8 – czym różni się od starego?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności