REKLAMA

Dacia osiągnęła świetne wyniki sprzedażowe w Polsce!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 14 marca 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Dacia świetnie sprzedaje się w naszym kraju. Polacy przekonali się do niej z uwagi nie tylko na ceny, ale też fabryczne instalacje gazu LPG. W rezultacie rumuńska marka znalazła się na 8 miejscu wśród najczęściej kupowanych samochodów osobowych w Polsce.

W roku 2022 Dacia osiągnęła znaczący sukces na polskim rynku samochodowym. Według danych z Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, marka sprzedała 20 739 samochodów osobowych w naszym kraju, co dało jej 4 miejsce w sprzedaży wśród klientów indywidualnych. Co więcej, udział marki w rynku wyniósł 4,9%, co stanowi wzrost o 0,5 punktu procentowego w porównaniu z poprzednim rokiem. Dzięki temu wynikowi Dacia znalazła się w gronie TOP8 najlepiej sprzedających się marek na rynku samochodów osobowych w Polsce.

Wyniki sprzedaży Dacii w Polsce w 2022 roku

Dacia jest ósmą marką pod względem sprzedaży w Polsce. Sprzedaż Dacii na trudnym rynku motoryzacyjnym zwiększyła się o 0,5 punktu procentowego i wyniosła 20 739 sprzedanych egzemplarzy, co daje jej 4,9% udziału w rynku. Ponad 50% sprzedaży marki trafia do klientów indywidualnych, a udział Dacii w rynku klientów indywidualnych wyniósł 8,5%, co plasuje ją w TOP4. Model Dacia Duster zajmuje 4. miejsce w rankingu najchętniej wybieranych modeli w Polsce. Duster uplasował się na drugim miejscu w segmencie C-SUV i w sprzedaży samochodów osobowych klientom indywidualnym, co daje mu TOP2 w tym segmencie. Łącznie sprzedano w Polsce 10 960 egzemplarzy tego modelu.

Zobacz: Test Dacia Jogger LPG

Dacia Sandero jest drugim najlepiej sprzedającym się modelem Dacii w Polsce, z wynikiem 6 049 sprzedanych egzemplarzy. Sandero jest również TOP3 w sprzedaży w segmencie B i od 2017 roku jest najczęściej kupowanym samochodem przez klientów indywidualnych w Europie. W 2022 roku wydano 2 081 Dacii Jogger, model ten stał się trzecim najlepiej sprzedającym się modelem Dacii, po Dusterze i Sandero w naszym kraju.

Polacy lubią Dacie z LPG

Dacia jest jedynym producentem oferującym kompletną gamę samochodów wyposażonych w dwupaliwowe silniki (benzyna/LPG). Sprzedaż modeli z fabryczną instalacją LPG stanowi ponad 54% wszystkich Dacii, w przypadku Dacii Jogger jest to blisko 80%. Pełna gama modelowa z nową identyfikacją wizualną jest dostępna w sprzedaży od tego roku. Dacia rozpoczęła również wdrażanie nowej zewnętrznej i wewnętrznej identyfikacji wizualnej swoich salonów, która zakończy się w Polsce w 2023 roku. Od kwietnia 2021 roku zostało zamówionych w Polsce też już ponad 1000 elektrycznych Dacii Spring. W zeszłym roku wydano 348 sztuk tego modelu.

Zobacz: Alfa Romeo notuje duże wzrosty sprzedaży w Europie i na świecie!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności