REKLAMA

Hyundai Tucson to najlepiej sprzedający się SUV w Europie

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: DailyDriver.pl · Dodane: 23 lutego 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Hyundai Tucson okazał się najlepiej sprzedającym SUV-em wśród modeli kompaktowych w 2022 roku w Europie. W sumie zarejestrowano 150 803 egzemplarze koreańskiego auta, które aktualnie zajmuje też ósme miejsce w rankingu najpopularniejszych samochodów sprzedawanych w regionie.

Mimo że segment SUV-ów jest obecnie niezwykle ważny w Europie, to 20 lat temu, gdy pojawił się Hyundai Tucson, nie było tak różowo. Ale czwarta generacja tego modelu dziś cieszy się niezwykłą popularnością. Według JATO Dynamics, Tucson stał się najlepiej sprzedającym się samochodem w segmencie kompaktowych SUV-ów w Europie w 2022 roku, z 150 803 zarejestrowanymi egzemplarzami, co stanowi wzrost o 1% w porównaniu z 2021 rokiem. Tucson zajął również ósme miejsce wśród wszystkich samochodów sprzedawanych w Europie.

Gdzie Hyundai Tucson sprzedaje się najlepiej?

W 2022 roku Tucson okazał się popularnym modelem na największych rynkach Hyundaia w Europie. W Hiszpanii był najlepiej sprzedającym się modelem, z liczbą sprzedaży wynoszącą 21 985 sztuk, co było wynikiem m.in. różnorodności układów napędowych. Tymczasem w Wielkiej Brytanii Tucson stanowił 35% ogólnej sprzedaży, osiągając 5,3% udziału w rynku w swoim segmencie i będąc najpopularniejszym SUV-em średniej wielkości wśród konsumentów. Hyundai osiągnął tam również największy w historii udział w rynku wynoszący 5,0%. Ogólnie Tucson był siódmym najlepiej sprzedającym się samochodem w kraju.

Zobacz: Test Hyundai Tucson 1.6 T-GDI N Line

Tucson odniósł sukcesy na wielu rynkach europejskich. We Francji był to najpopularniejszy model Hyundaia z prawie 18 000 rejestracji. W Irlandii z kolei Tucson był najlepiej sprzedającym się samochodem ogółem, osiągając wynik 6432 sprzedanych egzemplarzy. W Polsce również Tucson był najpopularniejszym modelem marki Hyundai, zarejestrowanych zostało 9 198 sztuk, a jego udział w segmencie C-SUV wyniósł 9,2%.

Nagrody jakie zgarnął Tucson

Koreański SUV zyskał popularność nie tylko wśród klientów, ale także w mediach otrzymując kilka nagród w 2022 roku. Magazyn „Carbuyer” przyznał mu tytuł „Samochodu Roku”, a „Auto Express” nagrodę „Best Mid-size SUV”. W Hiszpanii magazyn „Auto Bild” uznał Tucson za „Najlepszego importowanego SUV-a roku”. Wcześniej model ten zdobył tytuł „Car of the Year” w różnych krajach europejskich, w tym w Grecji i w Turcji.

Zobacz: Najlepiej sprzedające się auta na świecie w 2022 roku!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności