REKLAMA

Hyundai i jego świetne wyniki sprzedaży aut w Europie

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 22 lutego 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

W 2022 roku Hyundai odnotował wzrost sprzedaży swoich samochodów w Europie, co przyczyniło się do wzmocnienia pozycji marki na tym rynku, w tym także w Polsce. Jakie auta i gdzie sprzedawały się najlepiej?

Mimo trudnego roku, Hyundai Motor odnotował poprawę swojej pozycji w Europie, osiągając dobre wyniki sprzedaży. W 2022 roku firma sprzedała na Starym Kontynencie 518 566 samochodów, co oznacza wzrost o 0,5% w stosunku do 2021 roku i 4,6% udziału w rynku. W porównaniu z globalną sprzedażą, która wyniosła 3,94 miliona egzemplarzy, sprzedaż w Europie rośnie. Popyt na pojazdy elektryczne przyczynił się również do 19-procentowego wzrostu sprzedaży pojazdów bezemisyjnych (też w Europie). Dodatkowo, udziały w rynku wzrosły w wielu krajach europejskich, w tym w Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Francji, Wielkiej Brytanii i Polsce.

Wyniki sprzedaży Hyundaia w Europie

Hyundai osiągnął rekordowy udział w rynku na całym obszarze UE, EFTA i Wielkiej Brytanii, dzięki wzrostowi sprzedaży w krajach „G5” – Niemczech, Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii i we Włoszech. W 2022 roku sprzedano 518 566 samochodów, co stanowi wzrost o 0,5% w stosunku do poprzedniego roku. Hyundai zajął trzecie miejsce na rynku sprzedaży pojazdów elektrycznych w Niemczech, sprzedając 105 074 pojazdów.

Zobacz: Test Hyundai Elantra 1.6 MPI

W 2022 roku Hyundai osiągnął rekordowy udział w rynku w Hiszpanii wynoszący 7,3 procent, co przekłada się na 59 503 nowo zarejestrowanych pojazdów. We Włoszech firma osiągnęła 3,1-procentowy udział w rynku, sprzedając 41 017 nowych samochodów. Natomiast we Francji firma uzyskała 3,1-procentowy udział w rynku, sprzedając 44 106 nowych pojazdów, co stanowi wzrost o 4,1 procent w porównaniu z rokiem poprzednim. Hyundai odnotował sukcesy również na brytyjskim rynku, gdzie sprzedał 80 419 sztuk, co stanowi 5-procentowy udział – najwyższy jak dotąd w Wielkiej Brytanii. W Polsce firma zwiększyła swój udział do 5,6 procent, co przełożyło się na zarejestrowanie 26 889 nowych samochodów marki Hyundai w 2022 roku – rekord sprzedaży drugi rok z rzędu.

Elektryfikacja według Hyundaia

W 2022 roku sprzedaż pojazdów elektrycznych i zelektryfikowanych w Hyundaia przekroczyła poprzednie wyniki. Wiele sprzedanych egzemplarzy (ponad 16%) było pojazdami o zerowej emisji. Tzw. modele przyjazne dla środowiska (w tym hybrydy) stanowiły prawie 40% gamy. W ciągu roku sprzedano 38 970 egzemplarzy debiutanckiego modelu IONIQ 5, który zdobył liczne nagrody, w tym tytuł „World Car of the Year”.

Zobacz: Jeszcze nie test, ale pierwsze spotkanie – Hyundai Ioniq 6

W minionym roku marka IONIQ, specjalizującej się w samochodach elektrycznych Hyundaia, osiągnęła kamień milowy. Firma zaprezentowała światu IONIQ 6 – zupełnie nowy, zelektryfikowany pojazd w stylu streamlinera. Ten funkcjonalny i estetyczny samochód elektryczny, którego produkcję rozpoczęto w Europie pod koniec poprzedniego roku, trafi do polskich dealerów w pierwszym kwartale 2023 roku. Łącznie modele IONIQ 5 i IONIQ 6 osiągnęły ponad 100 000 sztuk globalnej sprzedaży w 2022 roku.

Palny Hyundaia na 2023 rok

W przyszłym roku Hyundai wprowadzi na rynek kolejne modele, w tym zupełnie nową KONĘ drugiej generacji. Nowa KONA Electric będzie odważnym i dynamicznym miejskim SUV-em, który wniesie zaawansowany technologicznie design do całej gamy KONA. Klienci będą mieli do wyboru cztery warianty tego samochodu, różniące się stylistyką i wrażeniami z jazdy, ale oparte na tej samej uniwersalnej architekturze. Dzięki różnym wersjom, w tym EV, ICE, HEV i N Line, użytkowanie całkowicie nowej KONY będzie możliwe w zależności od preferencji klienta.

Zobacz: Hyundai Ioniq 5 N? Sportowa wersja elektryka już na Nurburgring!

Hyundai wprowadzi również na rynek samochód o wysokich osiągach – IONIQ 5 N, pierwszy model elektryczny oferowany przez markę N. Dzięki wprowadzeniu tego modelu, Hyundai dokonuje kroków na drodze do elektryfikacji modeli o wysokich osiągach.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności