REKLAMA

W Volvo nie włączysz lewego kierunkowskazu na rondzie!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 19 stycznia 2024
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Volvo XC40 ma problem z działaniem kierunkowskazów. Co ciekawe, problem jest tylko z Lewem. Z tego powodu rusza duża akcja serwisowa mająca na celu wyeliminować usterkę, bo zagraża ona bezpieczeństwu jazdy.

Używanie kierunkowskazów jest istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa nad drodze. Sygnalizowanie innym kierującym naszych zamiarów, pozwala im w porę reagować i dostosowywać prędkość do sytuacji na drodze. W nowoczesnych samochodów, naszpikowanych aż do granic absurdu nowoczesnymi rozwiązaniami, pojawiają się coraz dziwniejsze usterki, będące efektem problemów z oprogramowaniem.

Volvo XC40 ma problem z lewym kierunkowskazem

Nietypowy problem wykryto niedawno w nowych samochodach Volvo. Szwedzka marka boryka się ze sporą liczbą akcji serwisowych dotyczących elektroniki w ostatnich latach i najnowsza akcja serwisowa też jest z nią związana. Okazuje się, że w samochodach Volvo XC40 z roku modelowego 2024 (czyli te najnowsze, kupowane też w 2023 roku), może dojść do utraty funkcji lewego tylnego kierunkowskazu. W przypadku wystąpienia tej usterki, na wyświetlaczu kierowcy zostanie wyświetlone ostrzeżenie.

Volvo XC40 z roku modelowego 2024

Co ciekawe, usterkę można czasowo wyeliminować problem, wyłączając i ponownie włączając kierunkowskaz. Akcja ma naprawdę duży zakres, bo tylko na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest aż 1 325 pojazdów. Właściciele samochodów zostaną poinformowani o prowadzonej kampanii i konieczności zgłoszenia się do autoryzowanych serwisów w celu aktualizacji oprogramowania. Informacji związanych z kampanią udziela Volvo Car Poland Sp. z o.o. (adres: ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa) pod numerem telefonu: 22 566 28 00.

Zobacz: Uszkodzona manetka kierunkowskazów – objawy i naprawa

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności