REKLAMA

Lucas di Grassi ambasadorem marki Cupra

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Cupra · Dodane: 17 stycznia 2024
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Lucas di Grassi nowym ambasadorem marki Cupra i dołączył do zespołu ABT CUPRA FE w nowym sezonie Formuły E. Brazylijski kierowca jest elektrycznej Formule od samego początku jej istnienia.

Drużyna CUPRA Tribe serdecznie przywitała w swoim składzie Lucasa di Grassi, najbardziej utytułowanego kierowcę w historii Formuły E. Brazylijski zawodnik został oficjalnym ambasadorem marki i dołączył do zespołu ABT CUPRA FE w trakcie nowego sezonu Formuły E, który rozpoczął się 13 stycznia w Mexico City.

Lucas di Grassi ambasadorem marki Cupra

Lucas di Grassi to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w historii Formuły E, mający na swoim koncie imponujące osiągnięcia. Był na podium aż 40 razy, odniósł 13 zwycięstw i zanotował 12 najszybszych okrążeń, co czyni go jednym z najbardziej utalentowanych kierowców w tej dyscyplinie. Jest także jednym z dwóch zawodników, którzy w każdym sezonie przynajmniej raz stawali na podium. W sezonie 2016/2017 zdobył tytuł mistrza kierowców, a rok później triumfował w klasyfikacji zespołowej. Dodatkowo, di Grassi aktywnie realizuje swoją misję edukacyjną, docierając do młodszych fanów i miłośników motoryzacji poprzez programy i podcasty, gdzie dzieli się wiedzą na temat znaczenia elektryfikacji i zrównoważonego rozwoju.

Lucas di Grassi, Formuła E

W obecnym sezonie Formuły E, razem ze szwajcarskim kierowcą Nico Müllerem, Brazylijczyk podejmuje wyzwanie prowadzenia pojazdu Gen3. Jest to najszybszy, najlżejszy, najmocniejszy i najbardziej wydajny elektryczny samochód wyścigowy, który kiedykolwiek powstał. Zespół ABT CUPRA rozpoczął sezon na torze Autódromo Hermanos Rodríguez w Mexico City, inaugurując tym samym rywalizację w sezonie 2024, podczas rundy, która miała miejsce 13 stycznia.

Zobacz: Nico Rosberg jako ambasador marki opon Continental

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności