REKLAMA

Policja kupiła sportowe auta! Nieoznakowane radiowozy otrzyma grupa SPEED

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Policja.pl · Dodane: 4 lutego 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Nieoznakowane, sportowe radiowozy otrzyma grupa SPEED z woj. mazowieckiego i małopolskiego. Wśród aut jest Renault Megane RS i Cupra Leon. Nowe samochody nie rzucają się w oczy, przez co są wyjątkowe skuteczne w walce z piratami drogowymi.

Nie da się ukryć, że warszawska drogówka ma ręce pełne roboty. Szerokie, wielopasmowe drogi ekspresowe zlokalizowane na terenie stolicy zachęcają do szybkiej jazdy. Tylko w ostatnim tygodniu stycznia policjanci z mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 989 wykroczeń, z czego aż 735 dotyczyło przekroczeń dopuszczalnej prędkości. W ramach przeprowadzonych kontroli ustalono, że 5 kierujących przekroczyło prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym, a mundurowi nałożyli 861 mandatów karnych i skierowali 29 wniosków do sądów o ukaranie sprawców wykroczeń. Policjanci zatrzymali 9 praw jazdy oraz 35 dowodów rejestracyjnych. Grupa SPEED zatrzymała również 5 pijanych kierowców i jednego, który kierował pomimo orzeczonego zakazu.

Nieoznakowane radiowozy Renault i Cupra

Największą skuteczność na mazowieckich drogach mają nieoznakowane radiowozy. Do tej pory najpopularniejszym samochodem, którym jeździła grupa SPEED, było BMW serii 3. Część kierowców już się przyzwyczaiła do tych aut, dlatego aby poprawić wykrywalność wykroczeń, policja kupiła nowe, jeszcze szybsze nieoznakowane radiowozy.

Na stołeczne drogi wyjedzie 10 egzemplarzy Renault Megane RS,  które mają mają lepiej ukrywać się wśród innych użytkowników drogi. Każdy samochód wyposażony jest w silnik benzynowy 1.8 TCe o mocy 300 KM, rozpędza się do 100 km/h w 5,7 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 255 km/h. Żeby nie rzucać się w oczy, auta są w stonowanych kolorach – czarne, szare i srebrne.

Nie chcą być gorszymi od Warszawiaków, także małopolskie oddziały grupy SPEED nabyły nowe, sportowe radiowozy. Wybór padł także na hot hatche, ale innej marki. Małopolscy funkcjonariusze otrzymali 2 samochody Cupra Leon o mocy 300 KM. Będą one jeździć po Krakowie, Nowym Sączu i Kępnie. A w zasadzie nie będą, a jak wynika z naszej wiedzy, już jeżdżą i wystawiają mandaty.

Zobacz: Policyjne Renault Megane RS z cofniętym o 160 000 km licznikiem!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności