REKLAMA

„Stop Agresji na Drodze” – grupa SPEED znowu zatrzymuje prawa jazdy!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 11 maja 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Lubelscy policjanci z „drogówki” przeprowadzili wzmożone działania na terenie Lublina pod kryptonimem „Stop Agresji na Drodze”. Ich celem było ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego. W efekcie funkcjonariusze skontrowali 60 pojazdów oraz ujawnili ponad 90 wykroczeń w ruchu drogowym. Ponadto zatrzymali 6 praw jazdy i 6 dowodów rejestracyjnych.

W sobotę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, w tym z zespołu „Speed” z kolejne działania na terenie Lublina pod kryptonimem „Stop Agresji na Drodze”. Ich celem było ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego.

Akcja Policji na lubelskich drogach

W trakcie działań policjanci przeprowadzili 60 kontroli pojazdów, podczas których sprawdzali m.in. stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów. Mundurowi ujawnili 91 wykroczeń, które w większości przypadkach kończyły się mandatami karnymi. Łącznie policjanci wypisali 69 mandatów karnych. Mundurowi zatrzymali 6 praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Z kolei 14 wykroczeń zakończyło się pouczeniem, a w 5 przypadkach został sporządzony wniosek do sądu o ukaranie. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych.

Zobacz: Kierowca złamał szereg przepisów, ale policjanci z grupy SPEED go nie ukarali!

Policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą cyklicznie powtarzane. Funkcjonariusze z grupy „Speed” mają „na oku” w szczególności te miejsca, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego lub w miejscach organizacji nielegalnych wyścigów. Do zadań kierowane są zarówno  radiowozy nieoznakowane z videorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.

Zobacz: Odsetki za mandat karny, który wystawiła Policja

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności