REKLAMA

Ford Driving Skills for Life 2022 – termin, zapisy i wymagania

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Ford · Dodane: 12 maja 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Ford znowu organizuje bezpłatny kurs doskonalenia techniki jazdy. Ford Driving Skills for Life 2022 to już szósta edycja szkoleń przeznaczonych i adresowanych do młodych kierowców. Zobacz harmonogram szkoleń, adres i wymagania stawiane uczestnikom.

Ford Polska rusza z szóstą odsłoną programu bezpłatnych szkoleń dla młodych kierowców Ford Driving Skills for Life 2022. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 28-29 maja w Warszawie. Bezpłatny program szkoleniowy dla młodych kierowców Ford Driving Skills for Life organizowany przez Fundację Forda na całym świecie odbędzie się w Polsce już po raz szósty. Intensywne zajęcia praktyczne i teoretyczne skupią się na obszarach, w których świeżo upieczonym kierowcom brakuje doświadczenia, a także na problemach związanych z rozpraszaniem uwagi.

Ford Driving Skills for Life 2022 – termin i zapisy

Osoby zainteresowane bezpłatnym programem mogą zarejestrować się na stronie https://www.forddsfl.pl/szkolenie/kalendarz-wydarzen#events-list. W tym roku na kierowców w wieku 18 – 24 lat czeka 240 bezpłatnych miejsc.

Kontynuujemy w Polsce cieszący się niezwykłą popularnością program Ford Driving Skills for Life. Mamy świadomość zagrożeń czekających na najmłodszych kierowców, dlatego kluczowym założeniem programu jest przekazanie im nowych informacji i dostarczenie praktycznych umiejętności, których nie nabyli w trakcie podstawowego kursu na prawo jazdy

– mówi Mariusz Jasiński, Dyrektor Komunikacji i Public Relations Ford Polska. Bezpłatne szkolenia odbędą się w małych grupach. Kurs obejmuje zarówno zajęcia praktyczne i szkolenie teoretyczne. Młodzi kierowcy zostaną przeszkoleni w kilku kluczowych obszarach, które wpływają na poziom bezpieczeństwa na drogach, są to między innymi: rozpoznawanie zagrożeń, obsługa pojazdu, hamowanie awaryjne, wyprowadzenie samochodu z poślizgu.

Osobna sekcja zostanie poświęcona rozproszeniu podczas jazdy. Dodatkowo kursanci poznają zasady współdzielenia drogi z innymi uczestnikami ruchu – rowerzystami i użytkownikami hulajnóg – w ramach programu Podziel Się Drogą.

Od 2016 roku kurs zaliczyło blisko 3500 polskich kierowców. Cieszy nas przede wszystkim wysoka frekwencja i rekordowe zainteresowanie wśród uczestników. Pod tym względem jesteśmy w czołówce całego programu Ford Driving Skills for Life

– dodaje Mariusz Jasiński. Program Ford Driving Skills for Life został utworzony w 2003 roku przez firmę Ford Motor Company Fund, stowarzyszenie Governors Highway Safety Association oraz panel ekspertów ds. bezpieczeństwa. Głównym założeniem programu jest przekazanie młodym kierowcom umiejętności, których nie nabyli podczas podstawowego kursu na prawo jazdy. Od tego czasu Fundusz Forda zainwestował w ten program ponad 60 milionów dolarów.

Ford Driving Skills for Life do tej pory

W bezpłatnych szkoleniach wzięło do tej pory udział ponad 1,25 miliona młodych kierowców w 46 krajach na całym świecie. Od momentu powstania w Europie w 2013 roku, Ford zainwestował 12 milionów euro w doskonalenie umiejętności jazdy ponad 30 000 nowo licencjonowanych młodych kierowców.

Zobacz: Szkolenie Mercedes Safety Experience: zakres, cena, lokalizacja

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności