REKLAMA

Opel, Citroen i Peugeot mają wspólny problem z elektrycznymi autami

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 26 stycznia 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Elektryczne auta z grupy Stellantis, należące do marek Opel, Citroen i Peugeot mają ten sam problem z akumulatorem trakcyjnym, użytym w takich modelach jak Opel Corsa-e, Peugeot e-208, Peugeot e-2008, Citroen e-C4 czy elektryczne Combo albo Berlingo. Na szczęście usterka jest podobno łatwa do wyeliminowania.

Stellantis Polska powiadomił o rozpoczętej akcji serwisowej dotyczące 8 modeli aut elektrycznych należących do 3 marek koncernu. Okazuej się, że we wszystkich problematycznych autach, które wyposażone są w akumulator wysokiego napięcia, może wystąpić błąd kalibracji oprogramowania sterownika (ECU) akumulatora trakcyjnego. W konsekwencji może dojść do błędnego odczytu napięcia ogniw i/lub temperatury akumulatora, co może skutkować wyłączeniem silnika podczas jazdy.

Akcja serwisowa Peugeot, Citroen i Opel

Sprawa jest o tyle ciekawa, że dotyczy 8 modeli samochodów i to trzech marek. Jak to możliwe? Otóż samochody te są modelami bliźniaczymi bądź wykorzystują te same elementy układu napędowego czy zasilającego. Inna jest jednak skala problemu z uwagi na odmienne wyniki popularności w Polsce tych samochodów.

Zobacz: Darmowe ładowanie auta elektrycznego – sprawdzamy jak to działa

Wadliwe modele elektryczne to:

  1. Citroen e-C4 i e-Berlingo (łącznie 18 pojazdów w Polsce).
  2. Peugeot e-208, e-2008 i e-Partner (łącznie 86 pojazdów).
  3. Opel e-Mokka, e-Corsa i e- Combo (łącznie 110 pojazdów).

Stellantis powiadomił właścicieli samochodów objętych akcją o konieczności zgłoszenia się do autoryzowanych serwisów w celu aktualizacji  oprogramowania sterownika (ECU) akumulatora trakcyjnego.

Zobacz: Duża akcja serwisowa na auta Kia Sportage!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności