REKLAMA

Ford notuje świetne wyniki sprzedażowe Mustanga i SUV-ów

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: DailyDriver.pl · Dodane: 14 lipca 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Sprzedaż samochodów marki Ford w Polsce poprawia się. Po fatalnym 2020 roku widać wzrost zainteresowania autami amerykańskiego koncernu. Nadal jednak daleko jest do wyników osiąganych w latach poprzednich, na co wpływ maja też problemy związane z dostępnością  półprzewodników na rynku.

W segmencie samochodów osobowych, czerwiec 2021 był dla Forda kolejnym miesiącem poprawy wyników, względem analogicznego okresu ubiegłego roku. Nowych nabywców znalazło 1 598 samochodów osobowych marki, co oznacza wzrost względem analogicznego okresu ubiegłego roku o 8,7%. Od początku 2021 roku Ford sprzedał 10 679 samochodów osobowych, co z kolei daje wzrost sprzedaży rok do roku o 55,49%. Zwiększył się także udział w rynku – z 3,82% do 4,39%.

Ford – dobra sprzedaż Mustanga i SUV-ów

Trzeba jednak zauważyć, że w czerwcu sprzedaż modeli z segmentu B i C drastycznie spadła nawet na tle fatalnego roku 2020. Ford Fiesta zanotował ponad 30-, a Ford Focus aż 47-procentowy spadek sprzedaży. Łącznie jednak od początku roku oba modele zanotowały wzrost zainteresowania, chociaż Focus tylko w nieznacznym stopniu (7,1%). Świetnie za to znowu sprzedaje się Ford Mustang, który w czerwcu zanotował aż 160% wzrost sprzedaży (w jeden miesiąc sprzedano 39 egzemplarzy), a od początku roku jego wyniki wzrosły aż o 126,7% (sprzedano łącznie 195 Mustangów).

Zobacz: Test Ford Mustang GT 5.0 V8 Facelifting

Ale prawdziwe „żniwa” Ford ma w klasie aut typu SUV/crossover. Auta z tego segmentu osiągnęły wzrost sprzedaży na poziomie 180,7%. Liderem tej klasy jest nowy Ford Puma, który w czerwcu zanotował wzrost sprzedaży na poziomie 239% co przełożyło się na 478 sprzedanych egzemplarzy! Łącznie od początku roku sprzedano już 1834 Pumy. Na drugim miejscu znalazł się Ford Kuga (1619 egzemplarzy), który może się poszczycić największym wzrostem sprzedażowym rok do roku wynoszący aż 569% !

Zobacz: Ford Kuga PHEV znowu może się zapalić! Rusza II akcja serwisowa!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności